background img
Oca 5, 2013
0 0

Mugen Power’dan 4600 mAh lik Samsung Galaxy S3 Bataryası

Yazar

Samsung’un amiral gemisi Galaxy S3 bildiğiniz gibi 2100 mAh lik bir bataryaya sahip ve yoğun kullanımlarda bu batarya ile bir günü bitirmeniz olanaksız. Daha önceki yazılarımızda sizlerle 2300 mAh lik ekstra şarj kapasitesi bulunan yedek bataryalı Samsung Galaxy S3 kılıfı Mophie Juice Pack‘i ve bizzat Samsung tarafından üretilen ve 3000 mAh lik pil ömrü sunan orijinal Samsung Galaxy S3 bataryası hakkında bilgiler vermiştik.  Bu yazımızda ise pazarın yeni rekabetçi ürünü Mugen Power HLI I9300XL hakkında bilgiler vereceğiz.

Samsung-Galaxy-S3-Extended-Battery

Akıllı telefonlar için ürettiği ekstra batarya ürünleri ile tanınan Mugen Power şirketi daha önce Samsung Galaxy s3 için 2300 mAh lik bir ürün çıkartmış ve yaklaşık 45 dolardan satışa sunmuştu. Şimdi ise tam iki kat kapasiteye sahip yeni ürünü ile piyasadaki konumunu güçlendirmek adına yeni bir adım attı.

HLI I9300XL model numarasına sahip olan ürün orijinal bataryadan tam 2.19 kat daha fazla pil ömrü sunuyor. Herkes telefonunda daha güçlü bir batarya olmasını ister ancak bu güce sahip olmanın getirdiği bazı dezavantajları da göze almak gerekiyor.

Peki nedir bu dezavantajlar? Tabi ki de kalınlık ve ağırlık. Aşağıdaki görsellerden de görebileceğiniz gibi Mugen Power HLI I9300XL orijinal samsung Galaxy S3 bataryasından 2 kat daha kalın ve 2 kat daha ağır: orijinal batarya 5mm kalınlığa ve 45 gram ağırlığa sahipken Mugen Power HLI I9300XL 10mm ve 90 gram.

Orijinal-S3-vs-Mugen-Power

Mugen-Power-4600mah

Kalınlık farkından dolayı mecburen orijinal arka kapağı kullanamayacaksınız ancak firma bunu düşünmüş ve batarya ile beraber bataryaya uygun bir de arka kapak kutu içinde sizleri bekliyor. Bu batarya ve arka kapak ile Samsung Galaxy S3 bir evrim geçiriyor ve bambaşka bir cihaza benziyor.  Mugen Power’ın bu kapağının bir artı noktası var o da alt kısmında bulunan metal çubuk ile telefonunuzu düz bir zeminde yatay olarak docka koymuş gibi sabitleyerek video izleyebilirsiniz. Kapağın zayıf noktası olarak da kolay çizilmesini belirtebiliriz. Kapak rengi olarak siyah, beyaz, kırmızı ve mavi olmak üzere 4 farklı renk seçeneği sunulan ürüne 88 dolara ekstra kargo ücreti ödemeden sahip olabilirsiniz.

Kişisel olarak telefonda estetiğe önem veren birisi olarak bu ürünü tercih etmek yerine yanımda ekstra bir tane daha orijinal batarya taşıma taraftarı olmama rağmen bu ürünü tercih edecek çok sayıda tüketici olacağına da eminim.

Sizleri ürünün video tanıtımıyla başbaşa bırakırken sorumuzu da soralım 2 kat daha fazla batarya gücüne sahip olmak için Mugen Power HLI I9300XL satın alır mısınız?

Kaynak: Android Authority

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın