background img
Şub 4, 2013
0 0

Motorola X Phone Modelini Hazırlıyor

Yazar

Motorola X PhoneMotorola, Google’ın Mayıs ayında düzenleyeceği I/O 2013 konferansında tanıtılmak üzere yeni X Phone modeli üzerine çalışmalarını devam ettiriyor. İşte Motorola X Phone hakkında son detaylar.

Geçtiğimiz yıl Google-LG işbirliği ile satışa sunulan Google’ın 4.nesil telefonu Nexus 4’te sonra Google piyasaya yeni bir model ile damgasını vurmaya hazırlanıyor. Google’ ın 2012 yılında bir değişilik yaparak Haziran ayında gerçekleştirdiği Google I/O konferansı bu sene 15- 17 Mayıs 2013 tarihleri arasında San Francisco‘ da gerçekleşecek. Google’ın en yeni teknolojileri tanıttığı I/O etkinliğinde bu sene her ne kadar henüz Google tarafından doğrulanmasa da Android 5.0 Key Lime Pie işletim sistemi, Full HD ekrana sahip Nexus 7 modeli tanıtılması bekleniyor.

Google’ın bu etkinlikte ayrıca Motorola X Phone ve X Tablet isimleri ile anılan iki farklı ürünü daha tanıtması bekleniyor. Motorola X Phone ile alakalı olarak Motorola Mobilitie’nin iş listesinde ” X Phone projesinde doğrudan çalışan Ürün Geliştirme Müdürü” ilanı telefon üzerinde çalışmaların yapıldığının kanıtı olarak gösterilmişti.

X Phone modelinin Full HD ekrana sahip olacağı dedikoduları olsada Google veya Motorola cephesinden henüz telefonla alakalı bir açıklama yapılmadı.

Ayrıca Google’ın 4.nesil telefonu Nexus 4’de yer alan 8 megapiksellik kameranın X Phone modelinde 13 MP’lik Sony Exmor RS sensörlü bir kamera ile değiştirileceği gündemde.

Android 5.0 Key Lime Pie işletim sisteminin ilk olarak yer alacağı modeller olarak X Phone, X Tablet ve Full HD ekrana sahip Nexus 7 modeli hakkında detaylı bilgiler Mayıs ayına doğru daha çok yer alacaktır. 

Kaynak : Phone Arena

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın