background img
May 7, 2013
0 0

Motorola X Phone Görüntülendi

Yazar

Motorola X PhoneGoogle’ın Mayıs ayı içerisinde düzenleyeceği Google I/O 2013 etkinliğinde tanıtması beklenen Motorola X Phone’a ait detaylar gelmeye devam ediyor. İşte ünlü Twitter hesabı Evleaks tarafından sızdırılan Motorola X Phone modelinin görüntüleri ve detaylar.

Geçtiğimiz yıl Google-LG işbirliği ile satışa sunulan Google’ın 4.nesil telefonu Nexus 4’te sonra Google piyasaya yeni bir model ile damgasını vurmaya hazırlanıyor. Google’ ın 2012 yılında bir değişilik yaparak Haziran ayında gerçekleştirdiği Google I/O konferansı bu sene 15- 17 Mayıs 2013 tarihleri arasında San Francisco‘ da gerçekleşecek. Google’ın Motorola’yı satın almasından sonra en büyük proje olacağı iddia edilen Motorola X Phone, diğer adıyla Motorola Ghost modeline ait iddialar Google I/O 2013 etkinliği öncesi artarak devam ediyor.

Mart ayı içerisinde Motorola X Phone’a ait olduğu ileri sürülen bir fotoğraf paylaşılmıştı. Paylaşılan görselde telefonun arka panelinde yer alan M işaretinin dokunmatik özellikte olacağı iddia edilse de kısa sürede yayınlanan bu fotoğrafın X Phone’ın geliştirilen prototiplerinden birisine ait olduğu gündeme geldi.

Motorola Ghost4.7 inç Full HD ekrana sahip olması beklenen Motorola X Phone modelinde Qualcomm’un en hızlı işlemcilerinden olan Krait 400 mimarili Snapdragon 800 işlemcisi olması bekleniyor. 2 GB RAM, 32 GB dahili hafıza ve Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ile raflardaki yerini alması planlanan X Phone modeli, Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z gibi IP57 sertifikası ile su geçirmez özellikte olacak.  Google’ın üst segmentte iddialı bir model hazırlığı içerisinde olduğu iddialarını güçlendiren bu teknik özellikler doğrulanırsa Google android işletim sistemi içeren en güçlü cihazı kendisi pazara sunmuş olacak.

Motorola X PhoneEvleaks’in paylaştığı görüntülerde telefonun arayüz görüntüleriyle beraber tasarım çizgileri de belli oluyor. Motorola’nın daha önceki cihazlarında kullandığı gibi karbon kevlar lifli yapının kullanıldığını gözlemlediğimiz X Phone modeli 15 Mayıs‘ta resmiyet kazanabilir. Evleaks’in paylaştığı X Phone modeli ile Tinhte.vn sitesinin Mart ayındaki paylaştığı X Phone modeli benzer tasarıma sahip. Özellikle telefonun sol üst köşesinde görünen M sembolü her iki cihazda da dikkat çekiyor.

Kaynak : Evleaks

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın