background img
Eki 15, 2012
0 0

Motorola Droid Razr M Detaylı İnceleme

Yazar

motorola razr m teknik detaylarMotorola’ nın Verizon Wireless ile beraber Eylül ayının başında gerçekleştirdiği etkinlikte tanıttığı 3 telefondan birisi olan Motorola Droid Razr M uygun fiyat ve özellikleri ile dikkatleri çekiyor.

Motorola Droid Razr M, New York’ ta düzenlenen etkinlikte Motorola CEO’su Dennis Woodside tarafından tanıtıldı. Google tarafından hisselerinin çoğu satın alınan Motorola’ nın orta segment telefonlarından olan Motorola Droid Razr M, Droid Razr Maxx HD ve Droid Razr HD kadar güçlü bir telefon olmasa da fiyatına göre özellikleri çok gayet başarılı. Motorola’ nın akıllı telefon pazarında ülkemizde çok fazla söz sahibi olmasa da.Yeni cihazları ve Google işbirliği ile yeniden piyasada aktif olabilir.

Motorola Droid Razr M Teknik Özellikler

  • 8.3 mm kalınlık ve 122.5 mm x 60.9 mm boyutlarında olan Notorola Droid Razr M 126 gram ağırlığında
  • 4.3 inç büyüklüğünde, 540 x 960 piksel çözünürlüğünde Super AMOLED Ekran
  • 1.5 GHz hızında çift çekirdekli Qualcomm Snapdragon S4 işlemci
  • 1 GB RAM
  • 8 GB hafıza ve Micro SD kart desteği( 32 GB )
  • 8 MP arka kamera ( 1920 x 1080 piksel FULL HD kayıt )
  • 2000 mAh batarya
  • NFC, Bluetooth, WiFi ve 3G özellikleri
  • Android 4.0.4 Ice Cream İşletim Sistemi (Android 4.1 Jelly Bean Güncellemesi alacak)
Cihazın tasarımdan kullanılan Dupont üretimi  Kevlar kaplama ile yanma ve düşmelere karşı telefonu koruyor. (Kevlar kaplama zırh ve yanmayan elbise yapımında kullanılıyor.)
Cihazı test eden Slashgear ekibi, telefonu 5 farklı yükseklikten yere bırakarak ” Kevlar kaplamalı ” Droid Razr M’ i düşme testine tabi tutuyor ve testten telefon başarıyla çıkıyor. 4.3 inçlik ekranında bulunan Gorilla Glass ile telefon çizilme ve darbelere karşı dayanıklı.
Ayrıca Droid Razr M, Sony Xperia Go gibi suya dayanıklılığı ile e dikkatleri üzerine çekiyor. Kahve içerken telefonunuzu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Google Crome Web Browser yüklü olarak satışa sunulan Motorola Droid Razr M, yüklü diğer uygulamalarıyla da güzel bir performans yakalıyor. Mesela Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda çektiğiniz resimleri direk paylaşmak için geliştirilen uygulamalarla artık paylaşım yapmak çok daha kolay.
Telefonda yüklü hazır uygulamalar
android hazır uygulamalar

Motorola Droid Razr M Smart Action özelliklerine sahip. Yani telefonuzu kaybetmeniz veya çaldırmanız durumunda GPS Located özelliği ile telefonunuzun o anda bulunduğu yerin koordinatlarını öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Google Takvim uygualamasıyla oluşturduğunuz tüm toplantılarda telefon kendini sessize almaktadır.

Voice Commands ve Voice Search ses asistanları Motorola, Siri ve S Voice’ e meydan okuyor.
Motorola Droid Razr M Verizon aracılığıyla Eylül ayının ortasından itibaren 2 yıllık sözleşme karşılığında 99.99 dolara satışa sunuldu.Motorola Droid Razr M’in Türkiye’ de ne zaman satışa sunulacağı ve fiyatı hakkında şu anda bir bilgi bulunmamakta.

Kaynak : Slashgear

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın