background img
Tem 27, 2013
0 0

Moto X’nin Kamerası Neler Sunacak

Yazar

Moto X Kamera OzelliklerGoogle’ın Motorola’yı satın almasından sonra en iddialı proje olarak 1 Ağustos’ta resmiyet kazanacak olan Moto X’nin kamerasına ait detaylar ortaya çıktı. Androidpolice tarafından paylaşılan bilgilere göre Moto X’nin kamerası farklı özelliklere sahip olacak.

Motorola’nın merakla beklenen yeni telefonunun lansman tarihine sayılı günler kala telefonun neredeyse tüm teknik özellikleri belli oldu. Daha önce Google İcra Kurulu Başkanı Eric Schmidt’in elinde görüntülenen Moto X‘nin donanımsal özellikleri ve tasarımından sonra kamera özelliklerinin de ortaya çıktı. Stok android arayüze sahip olacak olan Moto X modelinin Clear Pixel teknolojisine sahip kamerası farklı arayüz ve özelliklerle geliyor.

Moto X Kamera OzellikleriClear Pixel teknolojiyle bulanık fotoğraf çekimlerinin önüne geçmeyi amaçlayan şirket, stok android kamera arayüzünden farklı bir arayüzü Moto X modelinde sunuyor. Androidpolice.com’un paylaştığı bilgilere göre kamera uygulamasından sürükleme hareketleri ön plana çıkıyor. Kamera ayarüzünde ayarlar ve kısayollar ekranın sağ tarafa sürüklenmesi ile ortaya çıkıyor. HDR ve Slow Motion gibi beklenen kamera özelliklerinin de bu sürükleme hareketiyle kısayol olarak ekranda yer aldığını ekran görüntülerinde doğrulanıyor. Sol taraftan yapılan sürükleme hareketinde ise galeri uygulaması ekrana geliyor.

Moto X Kamera Ozellikler 1Motorola’nın yeni telefonun kamerasının sunduğu yeniliklerden birisi de jestlerle kamera uygulamasının çalıştırılabilmesi. İki defa üst üste bilek hareketine bağlı olarak kamera uygulamasının otomatik olarak başlaması, ses kaydı ve coğrafi etiketlemeler Moto X‘nin kamerasının kullanıcılara sunduğu özelliklerden. Moto Magic özelliği sayesinde sesli komut yardımıyla da kamera uygulamasının başlatılabileceğini ekleyelim.

Moto X’nin tüm detaylarını öğrenmek için 1 Ağustos‘da yapılacak olan resmi tanıtım etkinliğini merakla bekliyoruz.

Kaynak : AndroidPolice

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın