background img
Kas 1, 2012
0 0

Mophie Juice Pack ile Samsung Galaxy S3’ünüzü Şarj Edebilirsiniz

Yazar

Samsung Galaxy S3 kullanıcılarına harika bir haberimiz var: Mophie Juice Pack ile artık telefonunuzun şarjı 2 kat daha uzun dayanacak!

Akıllı telefon pazarını yakından takip eden android kullanıcıları Mophie ismini İphone ve İpod için ürettikleri benzer ürünlerden hatırlıyor olabilirler. İlk defa duyanlar için kısaca Mophie şirketinin akıllı telefonlar ve özellikle bugüne kadar Apple ürünleri için batarya kılıfları ve çeşitli aksesuarlar ürettiğini belirtelim. Şirketin en son ürünü Samsung’un rekorlar kıran amiral gemisi Samsung Galaxy S3 için üretilen Mophie Juice Pack.

Galaxy S3 Şarjlı Kılıf

Yakın zamanda Samsung Galaxy S3 almayı düşünüyorsanız veya mevcutta kullandığınız koruyucu kılıftan memnun değilseniz, telefonumun şarjı az gidiyor diye şikayetçiyseniz ve uzatmanın yollarını arıyorsanız Mophie Juice Pack aradığınız aksesuar olabilir.

Normal bir kılıftan görünüş olarak pek bir farkı olmayan bu icadın içerisinde gömülü olarak 2300 mAh lik bir lityum batarya yer alıyor. (Samsung Galaxy S3 ün orijinal pilinin 2100 mAh olduğunu bir kere daha hatırlayalım.)

Bu 2300 mAh lik ek güç ile orijinal bataryanız bittikten sonra 9 saate kadar 3G görüşme yapabilir, 11 saat daha WiFi ile internette gezebilir, 32 saate kadar müzik dinleyebilir veya 8 saate kadar video izleyebilirsiniz.

Peki nasıl çalışıyor bu Mophie Juice Pack?

Bu batarya kılıfın kullanımı çok ama çok kolay; telefonunuzu kılıfa koyduktan sonra kılıfın alt kısmında bulunan bağlantı aparatı S3 ünüzün micro USB portuna bağlanıyor, kılıfın arka kısmında yer alan düğmeyi yeşilden kırmızıya getirdiğiniz anda da Juice Pack telefonunuza ekstra güç sağlamaya başlıyor.

Mophie Juice Pack nasıl şarj edilir?

Ürünü aldığınızda ürün kutusundan bir adet usb kablosu çıkacak, Mophie Juice Pack i şarj etmek için kılıfın micro USB portuna kabloyu bağlayın ve bir usb güç kaynağına diğer ucunu takarak şarj etmeye başlayın. Kılıfı şarj etmek için telefonunuzdan çıkarmanıza gerek yok, kılıf telefonunuza takılıyken şarj ederseniz hem kılıf hem de orijinal bataryanız aynı anda şarj olacaktır.

Kılıfın siyah ve beyaz olmak üzere 2 farklı renk çeşidi mevcut ve fiyatı 99,95 dolar.

Firma ürününe 1 yıl garanti sunuyor ve 500 kere tam şarj edilmeden sonra lityum pilin kapasitesinin %75‘e düşeceği uyarısında bulunuyor. Yukarıda belirttiğimiz zamanları düşününce en yoğun kullanımda bile Mophie Juice Pack’i 500 kere tam şarj etmek için 1.5 yıl gibi zaman geçeceği aşikar.

Kılıf telefonunuzun hem ön hem de arka yüzünü darbe ve düşme sonucu oluşabilecek hasarlara karşı da koruyor. Samsung Galaxy S3 gibi incecik bir telefona böyle bir kılıf takınca telefonun estetiği kaybolsa, telefon klavyeli HTC telefonları gibi görünse de 2 kat pil ömrü isteyen pek çok S3 kullanıcısı tarafından satın alınacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Mophie tarafından Vimeo’ya yüklenen alttaki videoyu izledikten sonra Mophie Juice Pack alıp almama kararınızı verebilirsiniz. Ve eğer almaya karar verdiyseniz buradan ürünün sayfasına giderek siparişinizi verebilirsiniz.
Kaynak: Android Authority, Mophie

Bir Cevap Yazın