background img
Eki 29, 2013
0 0

Modüler Telefon Projesi “Motorola Ara”

Yazar

Motorola AraAkıllı telefon pazarındaki hızlı gelişime farklı bir soluk getirecek olan “Phoneblocks” projesi hayata geçiriliyor. Akıllı telefon ve tabletlere Lego tasarımını getirecek olan proje “Motorola Ara” ismi ile ete kemiğe büründü.

Eylül ayınının ortalarında tasarımcı Dave Hakkens, PhoneBlocks ismini verdiği bir proje ile karşımıza çıkmıştı.  Youtube’da 1 günde 1 milyondan daha fazla izlenen PhoneBlocks projesinin videosu destekçisini buldu. Dave Hakkens, doğru kişi ve doğru şirket arayışında olduğunu açıkladığı videoda beklenenden fazla ilgi gördü. PhoneBlocks projesinin Dave Hakkens tarafından paylaşılan videosunu izlemek için tıklayınız. Birçok şirketle PhoneBlock projesi için görüşmelerini sürdüren Dave Hakkens, Motorola’nın daha önce başlatmış olduğu modüler akıllı telefon projesine dahil olarak, herkes için ütopya konumunda olan modüler akıllı telefon “Motorola Ara” ismi ile ilk duyurusunu gerçekleştirdi.

Motorola Ara 2Motorola Gelişmiş Teknoloji ve Projeler Grubu‘nun üstlenmiş olduğu projenin ilk duyurusunu Paul Eremenko yaptı. Eremenko’nun yapmış olduğu duyuruda Android işletim sistemi ile piyasada yer almasını istediklerini Motorola’nın modüler akıllı telefon projesi “Ara”nın detaylarını da paylaştı. Motorola Ara projesi ile donanımsal özgürlüğün tüketiciye ulaşmasını hedefleyen Motorola, Google tarafından satın alınmasından sonra en fazla ses getirecek projelerden birisine imza attı denilebilir.

Akıllı telefonunuzu isteklerinize göre şekillendirmenizi sağlayacak olan projenin ne zaman karşımıza bir prototip model ile geleceğini bekleyip göreceğiz.

Kaynak : Phandroid

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın