background img
Oca 14, 2013
0 0

Mobi-Lens ile Daha Geniş Açıyla Fotoğraf

Yazar

Çok parlak olduğuna inandığınız bir fikrinizi yeterli finansal destek bulamadığınız için pratiğe dökemediğiniz oldu mu? Eminim mutlaka bu yazıyı okuyacak değerli okurlarımızdan birileri televizyonda ya da internette gördüğü bir şey için “Aaa bunu ben daha önce düşünmüştüm. Adamlar yapmış” şeklinde bir cümle kurmuşlardır. Parlak bir fikirleri olduğuna inanan Los Angeles’lı Evette ve Aris Allahverdian kardeşler bu fikirlerini hayata koymak için gerekli 34,000 doları KickStarter üzerinden açtıkları bağış kampanyası ile 45 gün gibi kısa bir sürede bulmuşlar ve Mobi-Lens adını verdikleri ürünlerini seri üretimle piyasaya sunmayı başarmışlar.

Mobi-Lens akıllı telefonuzun veya tabletinizin hatta ve hatta laptop / netbookunuzun kamera lensine monte edeceğiniz bir aparat. Bu aparat sayesinde cihazının mevcut çekim açısını daha da artırabiliyor ve daha geniş açıdan fotoğraflar çekebilme şansını elde ediyorsunuz. Tek bir üretici ve model ile sınırlı kalmayan Mobi-Lens tüm akıllı cihazlara başarılı bir şekilde monte edilebiliyor.

Wide-Angel & Macro Lens ve Fisheye Lens olarak 2 farklı versiyonu olan Mobi-Lens’in her iki ürünü de 39,99 dolardan satışa sunulmuş durumda. Her ikisini birlikte almak isterseniz de 64,99 doları gözden çıkarmanız gerekiyor. Ayrıca amerika dışına gönderim için ek olarak 15 dolar da kargo ücreti ödemeniz gerekiyor.

Ne kadar satar bilinmez ve Allahverdian kardeşler hayallerini gerçekleştirmiş ve fikirlerini satmaya başlamışlar. Aşağıda ürünün Samsung Galaxy S3 üzerine monte edilmiş bir prototipini ve NASA- Rocket Park , Houston, Texas’ta Mobi-Lens kullanmadan ve Mobi-Lens kullanarak çekilmiş 2 fotoğrafı bulabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi ve örnek fotoğraflar için kaynaklar kısmındaki linkleri inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Engadget , Kickstarter

Kategoriler:
Android Tabletler

Bir Cevap Yazın