background img
Ağu 11, 2014
0 0

Metal Kasalı Samsung Galaxy Note 4 Ortaya Çıktı

Yazar

Samsung’un 3 Eylül’de resmiyet kazandıracağı yeni phablet modeli Galaxy Note 4 ortaya çıktı. İşte metal kasa tasarımı ile dikkat çeken Samsung Galaxy Note 4’ün tasarımsal detayları ve beklenen teknik özellikleri.

Eylül ayında düzenlenecek olan IFA fuarı öncesi teknoloji dünyasında Apple iPhone 6, Samsung Galaxy Note 4 ve Sony Xperia Z3 sızıntı haberleri hız kesmeden devam ediyor. IFA 2014 fuarı öncesi Berlin, New York ve Pekin’de düzenleyeceği özel etkinliklerle yeni phablet modeli Samsung Galaxy Note 4‘e resmiyet kazandıracak olan Güney Koreli üretici yine sızıntıların kurbanı oldu. Gsmarena tarafından Samsung Galaxy Note 4’ün nihai sürümü olacağı iddia edilen görseller Galaxy Note 4’ün tasarımsal detaylarını gözler önüne seriyor. 13 Ağustos’da merakla beklenen metal kasalı Galaxy Alpha modeline resmiyet kazandıracak olan Samsung Eylül ayında aynı tasarım anlayışını sürdürerek metal köşeleri ile dikkat çeken Galaxy Note 4 modelini kullanıcı ile buluşturacak.

Gsmarena tarafından paylaşılan Galaxy Note 4 görsellerine göre Samsung Galaxy ailesinde tercih ettiği fiziksel home butonundan Galaxy Note 4 modelinde de vazgeçmeyecek. Galaxy Note 3 modelinde 5.7 inç 1920 x 1080 piksel Full HD ekran paneline yer veren Samsung, Galaxy Note 4’te ekran boyutunu aynı tutup çözünürlüğü LG G3 ve Samsung Galaxy S5 LTE-A modellerinde olduğu gibi 2560 x 1440 piksel QHD’ye çekecek. Telefonun ön panelinde çerçeve kalınlığını minimum seviyeye indiren Samsung 5.7 inç ekran sahip cihazını tek elle kullanıma uygun hale getirmek için elinden geleni yapmış görünüyor. Telefonun ön panelinde Galaxy Note 3’te izlediği köşeli tasarımı metal kasa ile güçlendiren Güney Koreli üretici gövdeyi saran metal çerçeveyle en çok eleştirildiği plastik kasa tasarımı anlayışından da kurtularak son dönemde yaşadığı finansal gerilemeyi durdurmayı hedefliyor.

Telefonun arka panelinde deri izlenimi uyandıran plastik kaplama göze çarpıyor. Samsung Galaxy S5 ve Galaxy Alpha modeline göre daha büyük bir arka kamera modülüne sahip olan Galaxy Note 4 kamera konusunda da iddialı olacak gibi. Galaxy S5 modelinde yer alan kalp izi sensöre Galaxy Note 4 modelinde de yer veren Samsung, Qualcomm Snapdragon 805 işlemci, 3 GB RAM, 32/64 GB dahili depolama, USB 3.0 teknolojisi ve nabız ölçer sensörü ile kullanıcıların ilgisini Galaxy Note 4‘e çekmeyi hedefliyor.samsung-galaxy-note4_01 samsung-galaxy-note4_02 samsung-galaxy-note4_03

Kaynak : Gsmarena

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın