background img
Nis 20, 2014
0 0

MediaTek ve Google’dan Ucuz Nexus Projesi

Yazar

Google’ın uygun fiyata üst seviye telefonlarla beraber saf Android deneyimi sunduğu Nexus projesi MediaTek işbirliğiyle daha uygun diyata orta segmente geliyor. İşte Google- MediaTek işbirliğiyle hazırlandığı iddia edilen Nexus telefonun detayları.

Android işletim sisteminin daha fazla kullanıcıya ulaşması  için MediaTek ile işbirliğine giderek orta segmente konumlandırılacak bir Nexus cihaz üzerinde çalıştığı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Daha önce 2015 yılında Nexus projesinin sonlandırılacağı ve Google’ın GPe cihaz projesiyle saf Android deneyimini kullanıcılara sunacağı haberlerinden sonra Tayvanlı tedarikçilerden gelen bilgiye göre MediaTek işlemcili orta seviye bir Nexus cihaz önümüzdeki günlerde Google Play’de satışa sunulacak. Google’ın 25-26 Haziran‘da San Francisco’da düzenleyeceği  Google I/O 2014 etkinliğinde MediaTek işlemcili Nexus cihazına resmiyet kazandırması bekleniyor.

100$ civarında bir fiyatlandırma ile Google Play’de satışa sunulacak olan MediaTek işlemcili Nexus telefon özellikle Google’ın Çin pazarında stok android arayüz deneyimini kullanıcılara sunarak Android işletim sisteminin popülaritesini daha da arttırmayı hedefliyor.

Kaynak : Phone Arena

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın