background img
Eki 8, 2012
0 0

Lockitron Anahtarsız Kilit Açma İşini İyice Abarttı

Yazar

 

Lockitron firması akıllı telefonlarla yönetilen anahtarsız kilit mekanizması ürettiğini duyurdu.

Lockitron anahtarsız kilit açma sisteminde, kapı kilidine bağlanan cihaz otomatik olarak evinizin kablosuz internetine bağlanıyor ve sahip olduğunuz Android cihazınıza yüklediğiniz bir uygulama ile sistemi yönetebiliyorsunuz. Bu sistem başlı başına bir kilit değil. Daha çok, çevrilerek açılan kilit mekanizmalarına monte edilen bir  parça diyebiliriz. Kendi başına bir sistem olan modeli geçen sene duyurulmuştu. Tabi o  sistem çok daha pahalıydı.

Lockitron Anahtarsız Kilit Açma Sistemin nasıl işlediğine kısaca değinelim.

Öncelikle akıllı telefonunuza yüklediğiniz uygulama sayesinde kapıyı açıp kapatabiliyosunuz. Buna ilave olarak
cihaz bluetooth bağlantısı sayesinde siz kapıya yaklaşınca kilidi açıyor siz uzaklaşınca kilitliyor. Bu özellikle eve
elleriniz dolu bir şekilde geldiğinizde işinize yarayabilir. Ayrıca cihazda kapıya tıklandığını algılayan bir sensör de bulunmakta.
Birisi kapınızı tıkladığında cihaz size bir sms atıyor ve bilgilendiriyor. Lockitron Anahtarsız kilit açma sistemi Sadece akıllı telefon uygulamalarıyla değil eski nesil telefonlardan da sms yoluyla cihazı kontrol edilebiliyor.
Cihaz  ön sipariş için 149 dolardan satışa sunuldu. İlk anahtarsız kilit açma cihazlarının Mart 2013′ de kullanıcıyla buluşması bekleniyor.

Akıllı telefonların hayatı kolaylaştırma çalışmalarına anahtarsız kilit açma sistemi de dahil oldu.

Sizce Lockitron firması bu ürünü ile piyasada başarılı olabilecek mi?Aşağıdaki videoda Lockitron anahtarsız kilit açma sisteminin tanıtımını izleyebilirsiniz.

Kaynak: Androidcentral

Kategoriler:
Android Cihazlar

Bir Cevap Yazın