background img
Tem 10, 2013
0 0

LG Optimus G2 Ortaya Çıktı

Yazar

LG Optimus G2LG’nin yeni amiral gemisi Optimus G2 tüm detayları ile ortaya çıktı. İşte LG Optimus G2 modelinin paylaşılan tüm teknik detayları ve tasarımı.

Geçtiğimiz günlerde “To me, you are perfect from G” sloanyıla ilk reklam filmi yayınlanan LG Optimus G2 modelinin lansman tarihi de reklam filmi ile belli olmuştu. 7 Ağustos‘ta New York’da düzenlenecek olan etkinlikle resmiyet kazanacak olan telefon-tablet melezinin tüm tasarım çizgileri ve detayları belli oldu. Daha önce Evleaks tarafından çok net olmasada görselleri sızdırılan telefonun detaylı görselleri Engadget tarafından paylaşıldı.

LG Optimus G2LG Nexus 4’ün tasarım çizgilerinin devam ettiğini gözlemlediğimiz telefon Nexus 4’ün 5.2 inç ekran büyüklüğüne sahip bir varyansı gibi duruyor. Tasarım olarak radikal bir karara imza atan LG telefonun arka kamerasının alt kısmına ses butonları yerleştirmiş. Bu ses arttırma ve azaltma butonları kameranın çalışması ile beraber LG tarafından geliştirilen farklı kamera özelliklerine yardımcı olacağı bildiriliyor. LG’nin bu radikal kararı kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı belirsizliğini korurken, Güney Koreli üretici ses butonlarının yeni konumun daha ergonomik olduğu ifade ediliyor. Tasarım olarak dikkat çeken özelliklerden birisi de hoparlörlerin konumu. Ön tarafa konumlandırılmış olan hoparlörler LG’nin Nexus 4’te aldığı şikayetleri dikkate alarak değişikliğe gittiğini gösteriyor.

LG Optimus G2 TasarimQualcomm’un 2.3 GHz hızında çalışan Snapdragon 800 işlemcisinin yer aldığı telefona Adreno 330 GPU‘su eşlik ediyor. Engadget tarafından 2 GB RAM değerine sahip olduğu belirtilen telefonun daha önce ilk 3 GB RAM’e sahip telefon olacağı iddia edilmişti. LTE-A destekli modelinde LG’nin 3 GB RAM değerine yer vereceği iddiaları hala gündemde.

LG Optimus G2 Tasarim1LG tarafından geliştirilen yeni bir arayüze, 5.2 inç Full HD IPS ekran paneline ve 13 megapiksellik arka kameraya sahip olan telefon Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi ile raflardaki yerini alacak. Telefonun batarya ve diğer teknik özellikleri ile alakalı henüz bir bilgi bulunmuyor fakat 7 Ağustos’a kadar telefonun tüm teknik detayları sanırım belli olacak.


Kaynak : Engadget

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın