background img
Ağu 27, 2012
0 0

LG Optimus G İlk Bilgiler

Yazar

LG’den Samsung Galaxy S 3’ün tahtını sallayacak bomba bir akıllı telefon “LG Optimus G”

LG akıllı telefon piyasasına çift çekirdekli ilk telefonu üreterek girmesine rağmen özellikle yazılım desteği konusunda geride kaldı ve  uzun süre sessizliğini korudu.LG eğer donanımdaki başarısını Optimus G  ‘de yazılım olarak da verebilirse Galaxy S 3’ü tahtından edeceğini düşünüyorum.

Tam bir android canavarı olan Optimus G, LG’in en güçlü android telefonu olacak. Daha önce Optimus 4X HD ile 4 çekirdekli telefonunu duyuran LG şimdi de Optimus G ile android piyasasında ses getireceğe benziyor.

Androidmx.net’in LG  E973 Optimus G ile alakalı yayınladığı ilk görselleri incelediğimizde LG’in amiral gemisinin kesinleşmiş olduğunu söyleyebiliriz.Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenecek olan IFA 2012 fuarında telefonla alakalı detaylı bilgilerin gelmesi bekleniyor.

LG Optimus G 4.7 inçlik True IPS HD ekranı ile 1280 x 720 piksel çözünürlük sağlayabiliyor.
2 GB RAM ile Optimus G, Samsung Galaxy S 3’ün çok önünde bir performans sağlayacak.Zaten android telefonlarda en çok sıkıntı duyduğumuz konulardan birisi RAM kullanımı.2 GB RAM ile altta çalışan programlar telefonun performasını pek etkilemeyecek.
Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemcisi ile her çekirdek 1.5 GHz hızında çalışacak.
LG Optimus G’in Galaxy S 3’e göre üstün olduğu özelliklerden birisi de kamerası. 13 MP LED flaşlı kamerası ile full HD kayıt özelliği sunuyor.
Optimus G, Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile çıkması bekleniyor.LG’den bir atak ile 4.1.1 Jelly Bean işletim sistemi ile de çıkabilir.IFA 2012’de yapılacak olan resmi açıklamayı merakla bekliyoruz.
Üstün özelliklerle donatılan LG Optimus G’in batarayası ise 2150 mAh olarak bekleniyor. 

Kaynak:Androidmx

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın