background img
May 21, 2013
0 0

LG Optimus F3 Sızdırıldı

Yazar

Geçtiğimiz şubat ayı sonunda İspanya’nın Barselona şehrinde gerçekleştirilen Mobile World Congress 2013 (MWC 2013) etkinliğine damgasını vuran Güney Koreli elektronik devi LG’nin orta-üst segment tüketicileri hedeflediği F serisine ait yeni modeli LG Optimus F3 hakkında ilk detaylar paylaşıldı.

@evleaks tarafından PhoneArena platformunda paylaşılan bilgilere göre 4 inçlik WVGA ekran büyüklüğüne sahip olacak olan LG Optimus F3’ün ekran çözünürlüğü ise 800×480 piksel olacak.  Optimus F5’in 4.3 inç büyüklükte ve 540×960 piksel çözünürlükte; Optimus F7’nin ise 4.7 inç büyüklükte ve 720X1280 piksel çözünürlükte olduğunu hatırlatalım.

Dört çekirdekli (dual core) bir işlemciye sahip olacağı konuşulan LG Optimus F3’ün işlemcisinin markası ve hızı konusunda ise henüz herhangi bir bilgiye sahip değiliz.

Android 4.1.2 Jelly Bean sürümüyle birlikte gelecek olan Optimus F3 hakkında şimdilik bildiğimiz bir diğer konu ise telefonun 2,460 mAh gücünde bir bataryaya sahip olduğu. Daha büyük ve daha yüksek çözünürlüklü bir ekrana sahip olan Optimus F5 için 2,150 mAh’lik bir batarya kullanılacağı düşünüldüğünde @evleaks’in bu konuda yanıldığını söyleyebiliriz.

LG Optimus F3 için sızdırılan herhangi bir fiyat bilgisi mevcut olmamakla beraber ilk etapta Amerikan telekom devi Sprint için üretimde olacağı ve kontratlı planlarla çok cüzzi bir rakama satışa sunulacağı belirtiliyor.

Telefonun ülkemize gelip gelmeyeceği, gelirse ne zaman geleceği ve fiyatının ne olacağı konuları akıllardaki diğer soru işaretleri…

Kaynak: PhoneArena

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın