background img
Eki 28, 2012
0 0

LG Nexus 4 Fiyatı ve Teknik Özellikleri

Yazar

LG Nexus 4 Teknik ÖzelliklerGoogle’ ın dördüncü nesil telefonu olacak olan LG Nexus 4′ ün tanıtım etkinliğinden önce tüm detayları belli oldu.

LG Nexus 4 Google’ ın 29 Ekim’ de New York’ da gerçekleştireceği etkinlik ile tanıtılacaktı fakat ” Sandy “ kasırgası nedeniyle Google’ ın etkinliği bir tarihe ertelediğini burada sizlerle paylaşmıştık.

LG Nexus 4′ ün teknik özelliklerinin sızdırılmasından sonra Evleaks adlı  twitter hesabından telefona ait olduğu söylenen yeni görseller yayınlanmıştı. Daha önce aynı twitter hesabından yayınlanan birçok görsel veya detayın doğrulandığını göz önünde bulundurduğumuzda LG Nexus 4‘ ün piyasaya paylaşılan tasarımla çıkacağını söyleyebiliriz.

LG Nexus 4 ‘ ün tasarımı,teknik özellikleri ve fiyatı ile alakalı detaylar Xda’ dan adamski123 tarafından paylaşılan görselle daha da netleşmiş oldu. Xda’ da paylaşılan görseldeki tasarımın Evleaks’ ın paylaştığı görsel ile aynı olması Google’ ın dördüncü nesil telefonunun final sürümünün bu görsel olacağını gösteriyor.  Paylaşılan görselde LG Nexus 4′ ün fiyatı 389.95 £ olarak gözüküyor. Yani LG Nexus 4′ ün fiyatı yaklaşık 1150 TL olarak belirlenmiş.

30 Ekim’ de Google Play üzerinden satışa sunulması beklenen telefonun tanıtımının ertelenmesiyle çıkış tarihi de ertelenmiş oldu.

Nexus 4, piyasaya siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile çıkacak.

lg nexus 4

LG Nexus 4, İngiltere’ nin en büyük perakendecilerinden olan Carphone Warehouse tarafından geçtiğimiz günlerde ön siparişe açılmıştı. Ön sipariş fiyatı olarak 8 GB’ lık modelin 499$- 599$ fiyat aralığı tahmin ediliyordu fakat Carphone Warhouse ön siparişe açtığı LG Nexus 4′ ü kısa sürede ön  siparişten çekerek siteden kaldırdı.
LG Nexus 4 Özellikleri

  • 4.7 inç büyüklüğünde 1280 x 768 piksel çözünürlüklü ekran
  • 1.5GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci ( Andero 320 GPU )
  • 9.1 mm kalınlılığında ve 133.9 x 68.7 boyutlarında olan LG Nexus 4 139 gram ağırlığında
  • 2GB RAM
  • 8MP arka kamera ve ön kamera
  • 8 / 16 GB hafıza seçenekleri
  • 2100 mAh batarya ( 12 saat konuşma süresi )
  • Wi-Fi, Bluetooth, NFC
Yayınlanan görsel ve teknik özelliklerin resmiyet kazanması için biraz daha bekleyeceğiz. İptal edilen etkinliğin ne zaman gerçekleşeceğine dair herhangi bir bilgi Google yetkilileri tarafından henüz paylaşılmış değil.

Güncelleme:
Google resmi blogunda LG Nexus 4 ‘ün fiyat,çıkış tarihi ve teknik özelliklerini paylaştı ilgili yazımızı okumak için tıklayınız.


Kaynak : Xda , Carphone Warhouse

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın