background img
Ara 7, 2012
0 0

LG Nexus 4′ e Olan Talep Karşılanamıyor

Yazar

Nexus 4 FiyatGoogle – LG işbirliği ile hazırlanan ve Google’ ın 4. nesil telefonu olan LG Nexus 4′ e olan yoğun talep karşılanamıyor. Google’ ın beklentilerinin üstünde sipariş alan Nexus 4 istenilen sayıda üretilemiyor.

Google’ ın 29 Ekim’ de resmi blogu üzerinde tanıtımını yaptığı LG Nexus 4′ ün teknik özellikleri ve fiyatı ile alakalı bilgileri burada sizlerle paylaşmıştık. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle beraber 13 Kasım’ da Google Play’ de satışa sunulan telefonun yarım saat gibi kısa bir sürede tüm stokları tükenmişti. İlk parti siparişlerin tamamı dağıtıldıktan sonra tekrardan satışa çıkan telefon kısa sürede tekrardan stokları tüketti.

LG İngiltere mobil bölümü başkanı Andy Coughlin ile röportaj yapan CNET, telefonun tedarik sıkıntısı ile alakalı bilgileri paylaştı.

Telefonun özellikle Google Play üzerinden satışında çok büyük bir talep ile karşılaştıklarını belirten Andy Coughlin, tedarik sıkıntısının ilk anda Google’ ın Nexus 4′ e bu kadar ilgi beklemediğinden kaynaklandığını belirti.
İngiltere, Avustralya ve Amerika’da satışa sunulan telefon geçtiğimiz günlerde Avrupa pazarına da giriş yapmıştı. LG’ nin telefonu kendi perakende mağazalarında, Google Play’ deki fiyatlara göre 100$ yüksek fiyata satması eleştirilere neden olmuştu.

Çok yakında ülkemizde de Turkcell tarafından satışa sunulacak olan Nexus 4′ ün henüz Türkiye fiyatı belli değil.

4.7 inç 1280 x 768 piksel ve 320 PPI True HD IPS Plus ekran, 1.5GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon APQ8064 işlemci, 2GB RAM ve 2100 mAh bataryaya sahip olan LG Nexus 4, Android 4.2 Jelly Bean İşletim sistemi sistemine sahip.

Kaynak : CNET

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın