background img
Kas 19, 2012
0 0

LG Nexus 4 Düşme Testi

Yazar

Google’ın 4.nesil telefonu olan LG Nexus 4′ ün ilk düşme test videosu yayınlandı. İşte LG Nexus 4 düşme testi…
Google’ ın 29 Ekim’ de resmi blogu üzerinde tanıtımını yaptığı LG Nexus 4′ ün teknik özellikleri ve fiyatı ile alakalı bilgileri burada sizlerle paylaşmıştık. 13 Kasım’ da Google Play üzerinden satışa çıkan telefon kısa sürede tükendi. Google- LG işbirliğiyle hazırlanan Nexus 4 ile alakalı birçok inceleme videosu yayınlanmasına rağmen düşme test videosu daha yayınlanmamıştı.
Yapılan düşme testinde LG Nexus 4 cep seviyesindenve kulak seviyesinden olmak üzere 2 farklı mesafeden taş zemine bırakılıyor. Düşme testlerinde alıştığımız yakın çekim gösterimlerimleri videoda farklı telefonlarla da yapılıyor. Hatta düşme testine tabii tutulan LG Nexus 4′ ün kamerasından da düşme testine ait kısa bir görüntü videoda yer alıyor.

Cep seviyesinden bırakılan LG Nexus 4, dik olarak taş zemine düşüyor ve ekranına veya arka panel kısmına herhangi bir hasar almadan testi atlatıyor.

Kulak seviyesinden düşürüldüğünde ise arka panelin sağ üst köşesine çatlama gözleniyor. Fakat bu ekrana yansımıyor ve kulak seviyesinden düşme testinde de LG Nexus 4‘ ün ekranına herhangi bir zarar gelmiyor. Testlerin sonunda telefonun arayüz hızında ve kamera çekimde herhangi bir sorun olmadığı gözleniyor.

İşte LG Nexus 4 Düşme Testi

4.7 inç 1280 x 768 piksel ve 320 PPI  True HD IPS Plus ekran, 1.5GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon APQ8064 işlemci, 2GB RAM ve 2100 mAh bataryaya sahip olan LG Nexus 4, Android 4.2 Jelly Bean İşletim sistemi sistemine sahip.

Ayrıca  13 Kasım’ da Amerika, Almanya, Fransa, İngiltere, İspanya ve Kanada’ da satışa sunulan telefonun Türkiye’ de ne zaman satışa sunulacağı ile alakalı resmi bir açıklama bulunmuyor. Fakat Asus’ un hazırlamış olduğu Nexus 7′ nin ülkemize yaklaşık 4 ay sonra geldiğini göz önünde bulundurduğumuzda, LG Nexus 4′ ün 2013 yılının ilk aylarında Türkiye’ de satışa satışa sunulacağı söyleyebiliriz.

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın