background img
Ara 27, 2012
1 0

LG Nexus 4 Düşme Testi

Yazar

LG-Nexus-4-Drop-TestGoogle-LG ortaklığında hazırlanan Nexus 4 ile alakalı yeni bir düşme testi daha yayınlandı.İşte  Ocak ayı içerisinde ülkemizde de satışa sunulması beklenen Nexus 4′ ün düşme testi.

Google’ ın 29 Ekim’ de resmi blogu üzerinde tanıtımını yaptığı LG Nexus 4‘ ün teknik özellikleri ve fiyatı ile alakalı bilgileri burada sizlerle paylaşmıştık. 13 Kasım’ da Google Play üzerinden satışa çıkan ve kısa sürede stokları tükenen telefona olan talebi LG karşılamakta zorluk çekiyor.

LG Nexus 4 ile alakalı daha önce sizlerle ilk düşme testini burada paylaşmıştık. Daha önce paylaşmış olduğumuz videoda 2 farklı yükseklikten serbest düşmeye bırakılan telefonun ufak çatlamalarla testi başarıyla atlattığını görmüştük. LG Nexus 4′ e ait yeni düşme testi, düşme testlerine farklı bir bakış açısı getiren Gizmoslip tarafından paylaşıldı.

Gizmoslip tarafından paylaşılan LG Nexus 4 düşme testinde telefon yaklaşık göğüs hizasından 3 farklı konumda taş zemine bırakılıyor. İlk denemede Nexus 4 taş zemine köşesi üzerine düşüyor ve testi başarı ile atlatıyor. İkinci denemede ise farklı tasarımı ile çok konuşulan ve malzeme kalitesinin çok iyi olduğu gözlenen arka panelin üzerine düşen telefon bu denemeden de başarılı çıkıyor. Arka panelde kullanılan pullu cam malzemenin kalitesi düşme testinde de görülüyor.

Son olarak Nexus 4 ekranı üzerine bırakılıyor. LG Nexus 4 taş zemine ekranı üzerine düştüğünde ekranı çatlıyor ve dokunmatik özelliğini yitiriyor. Tabi burada düşme açısı ve zeminin ekrandaki hasarı arttırdığını söyleyelim.

Ülkemizde Turkcell tarafından Ocak ayı içerisinde satışa sunulması beklenen Nexus 4, 4.7 inç 1280 x 768 piksel ve 320 PPI  True HD IPS Plus ekran, 1.5GHz hızında dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon APQ8064 işlemci, 2GB RAM ve 2100 mAh bataryaya sahip. Android 4.2 Jelly Bean İşletim sistemi sistemi ile çalışan Nexus 4′ ün ülkemizde satışa çıkmasını merakla bekliyoruz.

Kaynak : Gizmoslip

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın