background img
Nis 20, 2015
0 0

LG G4’ün Kamera Performansı Nasıl?

Yazar

28- 29 Nisan’da LG’nin 6 farklı şehirde düzenleyeceği etkinlikle resmiyet kazandıracağı yeni amiral gemisinin kamera performansıyla alakalı ilk bilgiler The Verge tarafından yayınlanan video ile ortaya çıktı.

Yeni amiral gemisi G4’ü sızıntılara kurban veren LG, akıllı telefonu ile alakalı tanıtımlara da bir yandan devam ediyor. Güney Koreli üreticinin LG G4 için yayınladığı ilk tanıtım videosunda özellikle üstünde durduğu kamera performansı The Verge tarafından sızdırılan LG G4 tanıtım videosuyla gözler önüne seriliyor. Fotoğraf sanatçısı Colby Brown’un yer aldığı tanıtım LG G4 kamera performansı videosunu 3 ana başlıkta toplayan Güney Koreli üretici, amiral gemi modelinin en çok kamera performansına güveniyor gibi duruyor.

lg-g4-kamera-performansiYayınlanan videoda ilk olarak LG G4’ün 16 megapiksel LED flaş ve Laser AF destekli OIS 2.0 teknolojili kamerasının diyafram aralığından bahsetmeyi tercih eden Brown, diyafram aralığı seçiminin ne kadar önemli olduğu DSLR makineler ışığında gözler önüne seriyor. LG G4’ün F 1.8 diyafram aralığına sahip olan kamerasının özellikle düşük ışıklı ortamlarda elde ettiği pozlarla sunumunu güçlendiriyor.

Videonun ikinci bölümünde LG G4’ün kamerasının hassas renk algısından bahsederken, üçüncü bölümde ise LG G4’ün sızdırılan ekran görüntülerinde de ortaya çıkan yenilenmiş manuel kamera arayüzünün detaylarını gözler önüne seriliyor. Manuel çekim modunda; shutter hızı, ISO değeri, RAW veya Jpeg kayıt özelliği, beyaz dengesi ve light trail effect gibi LG G4’ün kamerasını ön plana çıkaran özelliklerinin detayları hakkında ilk bilgileri veriyor.

“LG G4’ün kamera performansı nasıl?” sorusuna cevap niteliğinde olan videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın