background img
Haz 3, 2014
1 0

LG G3’ün Klavyesi Diğer Android Cihazlara Port Edildi

Yazar

27-28 Mayıs’ta aralarında İstanbul’unda olduğu 6 farklı şehirde düzenlenen basın etkinlikleriyle resmiyet kazanan LG G3’ün dikkat çeken özellikleri arasında olan sanal klavyesi diğer Android cihazlara port edildi. İşte LG G3’ün dikkat çeken klavye uygulamasının apk dosyası ve yükleme detayları.

LG G3’ün lansmanında Güney Koreli üreticinin özellikle üstünde durduğu özel olarak tasarlanmış sanal klavye Android platformundaki farklı cihazlarda da da yerini aldı. Xda forumlarındaki geliştiriciler tarafından farklı Android cihazlara port edilen LG G3 klavyesi Android platfromunda yer alan birçok klavye uygulamasının tahtını kişiselleştirilebilir olmasıyla sallayama aday. Yazı yazmayı oldukça kolaylaştıran sanal klavyenin boyutunda yapılan kişiselleştirme özellikle kalın parmaklı olan kişilerin daha rahat klavye kullanabilmesini sağlıyor. LG’nin sunduğu yazılımsal destekle yazı yazma alışkanlıklarını takip eden klavye uygulaması daha çok kullandığınız harf alanlarını büyüterek daha hızlı ve rahat bir klavye kullanımı sunuyor. Yazım şeklinizi, sık kullandığınız kelimeleri, en çok kullandığınız harfleri hızlı bir şekilde öğrenen klavye uygulaması harfin algılanma alanını büyüterek hatalı yazmanın önüne doğru tahminleriyle geçiyor.

LG G3’ün dikkat çeken bu klavye uygulamasını farklı Android cihazlar için uygun hale getiren Xda geliştiricileri root yetkisine sahip tüm Android cihazlarda LG G3’ün klavyesinin sorunsuz olarak kullanılabileceğini belirtiyor. LG G2, Samsung Galaxy S5, Galaxy Note 3 gibi cihazlarda sorunsuz olarak çalışan LG G3 klavye uygulamasını cihazınıza kurabilmek için cihazınızda root yetkisinin olması gerektiğini belirtelim. Android cihazınıza LG G3 klavyesini yüklemek için burada yer alan zip dosyasını indirip cihazınızda Custom Recovery ile kurulumunu sağlayabilirsiniz. Custom Recovery işleminde Clear the Cache işlemini yapmanız klavye uygulamasının cihazınızda sorunsuz olarak çalışmasını sağlayacaktır.

Kurulum tamamlandıktan sonra Ayarlar/ Dil ve Klavye ekranından varsayılan klavye uygulamasını LG G3 klavyesi olarak seçmeyi unutmayın.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın