background img
Nis 26, 2015
0 0

LG G2 Türkiye Cihazlarına Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Geldi

Yazar

LG’nin 2013 yılınının ikinci yarısında resmiyet kazandırdığı fiyat/performans konusunda oldukça iddialı LG G2 için Android 5.0 Lollipop güncellemesi Türkiye cihazlarına geldi. İşte LG G2 Türkiye cihazı sahiplerinin merakla beklediği Android 5.0 Lollipop güncellemesinin detayları.

Android akıllı telefon pazarına çift çekirdekli ilk akıllı telefonu armağan etmesine rağmen LG G2 modeline kadar özellikle yazılım desteği konusunda rakiplerinin arkasında kalmasından dolayı pazar payını kaybeden LG Electronics kaybettiği pazar payını sunduğu güncellemelerle ve çıkarmış olduğu yeni amiral gemi modelleri ile yeniden yakalamak için çalışmalara hız vermeden devam ediyor. Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle satışa sunduğu LG G2 modeline önce Android 4.4 KitKat güncellemesini sunan LG Electronics merakla beklenen Android 5.0 Lollipop güncellemesini Türkiye cihazlarına sundu.

LG-g2-pc-suite-guncellemeLG PC Suite uygulaması veya LG Mobile Support Tool uygulaması üzerinden sunulan güncelleme henüz OTA yoluyla LG G2 kullanıcılarına gönderilmeye başlanmadı. Güncellemeyi şu anda cihazına kurabilmeniz için bu iki uygulamadan birisine bilgisayarınızda sahip olmanız gerekiyor. Mayıs ayı içerisinde LG G2 Türkiye cihazlarına OTA yoluyla gönderilmesini beklediğimiz Android 5.0.2 Lollipop güncellemesi LG G2’nin üstün donanımında elde etmiş olduğunuz verimi daha yukarıya taşıyor ve telefonun arayüzünü baştan aşağı yeniliyor.

LG G2 için ilk olarak geçtiğimiz günlerde İtalya cihazları için dağıtılan Android 5.0 Lollipop güncellemesi Türkiye cihazları için de indirilebilir durumda. LRX22G yapım numarasına (V30a, V30b veya V30c versiyon numarası) sahip olan güncelleme ile LG G2 kullanıcıları, LG G3 arayüzüne ve ART sanal makinesine kavuşuyor desek sanırım LG G2 için sunulan Android 5.0 Lollipop güncellemesini kısaca özetlemiş oluruz.

LG G2 Türkiye Android 5.0LG G2 Türkiye cihazları için sunulan Android 5.0.2 Lollipop güncellemesinde gözümüze çarpan yenilikler şu şekilde:

 • LG G3’de sunulan kullanıcı arayüzü
 • Dalvik sanal makinesi yerine ART sanal makinesi
 • Quick Memo+ uygulaması
 • Gizlenenebilen sanal tuş yapısı ve sanal tuşlarda görsel değişiklik
 • Sessiz modu yerine “Rahatsız Etmeyin” modu
 • LG G3’de kullanılan klavye uygulaması
 • Android 5.0 Material Design tasarımına göre yenilenen bildirim ekranı
 • Ön kamera ile çekimde yumruk hareketiyle çekim modu
 • Ön kamera çekimlerinde yazılımsal flaş desteği ile karanlık ortamlarda daha rahat selfie çekim imkanı
 • Kilit ekranına Smart Lock seçeneği
 • Ayarlar/ Güvenlik/ Ekran pimi özelliği (Bir uygulama ekranını sabitlediğinizde, uygulamanın kullanılan tek uygulama olmasına izin verebilirsiniz)
 • Isınma ve performans konusunda iyileştirmeler

LG G2 Türkiye cihazları için sunulan Android 5.0.2 Lollipop güncellemesinde sunulan farklı yenilikler için yorumlarınızı bekliyoruz. LG PC Suite uygulaması üzerinden telefonunuza Android 5.0.2 Lollipop güncellemesini kurabilmeniz için cihazınızı USB Bağlantısı ile bilgisayarınıza bağlamalısınız.

Kategoriler:
Android Haberleri

Yorumlar: LG G2 Türkiye Cihazlarına Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Geldi

 • bende neden olmuyor

  yunus 10 Mayıs 2015 01:25 Cevapla

Bir Cevap Yazın