background img
May 24, 2014
0 0

Kairos’dan Dünyanın İlk Mekanik Akıllı Saati

Yazar

Dünyanın ilk mekanik akıllı saatiyle alakalı duyuru mekanik akıllı saat pazarının güçlü isimlerinden Karios’dan geldi. Mekanik saat ile akıllı saat mükemmel bir tasarımda birleştiren Kairos, Android ve iOS işletim sistemiyle uyumlu OLED transparan ekrana sahip akıllı saatini duyurdu. İşte Kairos’un akıllı saatinin fiyatı, tasarım detayları ve teknik özellikleri.

Google’ın Mart ayı içerisinde giyilebilir akıllı ciahzlar için özel işletim sistemi Android Wear‘a resmiyet kazandırması giyilebilir akıllı cihazların 2014 yılından itibaren günlük hayatımızda çok daha aktif olacağının ilk göstermesi olmuştu. Giyilebilir akıllı cihazlar arasında özellikle son günlerde akıllı saat pazarında yaşanan rekabete Motorola’nın farklı tasarımı ile dikkat çeken Moto 360 modeli ve Samsung’un şık tasarımlı Galaxy Gear Fit modeli damga vurdu denilebilir. Moto 360‘ın çıkış tarihi ve fiyatı ile alakalı haberlerin gündemde yer bulmaya başladığı şu günlerde mekanik saatleriyle saat pazarında adından söz ettiren Kairos‘dan dünyanın ilk mekanik akıllı saatinin duyurusu geldi.

Karios Akıllı SaatKlasik görünümlü akıllı saatin şıklığından vazgeçmek istemeyen ama akıllı saat de kullanmak isteyen kullanıcıları için özel olarak tasarlanan akıllı saatiyle bir anda dikkatleri üzerine çeken Kairos mekanik saat ile akıllı saatin birleşiminden göz alıcı bir saat tasarımı çıkarmış gözüküyor.  Aramalara cevap verme, Line-WhatsApp gibi online mesajlaşma uygulama bildirimlerini ekran üzerinde gösterme, hava durumu görüntüleme, müzik çaları yönetme, Facebook-Twitetr gibi sosyal ağ bildirimlerini görme ve mail okuma gibi özellikler sunan  Kairos akıllı saat OLED transparan ekran paneli, Bluetooth 4.0 LE teknolojisi, titreşim motoru, 180 mAh batarya, Android ve iOS işletim sistemi uyumluluğu gibi teknik detaylara sahip.

Karios SmartWatch1.65 cm kalınlığında olan akıllı saat için Kairos’un belirlemiş olduğu fiyat 1199$. Aralık ayında raflarda yerini alacak olan akıllı saate ön sipariş vererek sahip olmak isteyen kullanıcılar için 499$’dan başlayan ön sipariş fiyatı belirleyen Karios, Rolex, Omega ve Swatch gibi saat pazarının dev isimlerini akıllı saat pazarına çekecek gibi görünüyor. Mekanik saat pazarının öncü isimlerinden Fossil’in Android Wear tabanlı bir akıllı saat üzerinde çalışmalar yaptığını ekleyelim.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın