background img
Tem 10, 2013
0 0

Jelly Bean Liderliği Ele Geçirdi

Yazar

Jelly BeanAndroid geliştiricileri tarafından geleneksel olarak her ay açıkladığı Android kullanım oranlarında Jelly Bean sürümü tahtın yeni sahibi oldu. Gingerbread işletim sistemini geçerek liderliğe sahip olan Jelly Bean işletim sistemi artık en çok kullanılan Android işletim sistemi.

Google I/O etkinliğinde tanıtılan Nexus 7 ile hayatımıza giren Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi, Android işletim sistemi kullanım oranlarında liderliğe oturdu. Yaklaşık 2 yıla yakın bir süredir Android 2.3 Gingerbread işletim sisteminin liderliğini sürdürdüğü tabloda artık yeni lider Jelly Bean işletim sistemi.

8 Temmuz’da sona eren ve 14 günlük süreç zarfında Google Play erişimlerinin dikkate alındığı araştırma da %37.9 oranında Jelly Bean işletim sistemine sahip cihazın yer aldığı tespit edildi. Android 4.1.x Jelly Bean işletim sistemi kullanım oranının %32.3, Android 4.2.x Jelly Bean kullanım oranının ise %5.6 olduğu tabloda Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi %34.1 oranına sahip. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan raporlarda düşüş gözlenen Gingerbread işletim sistemindeki düşüşün devam ettiği gözleniyor.

Android 4.0.3 ve Android 4.04 Ice Cream Sandwich işletim sistemi kullanım oranı ise %23.3 olarak tablonun dikkate çekenlerinden.

Kaynak : Android Developer

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın