background img
Şub 6, 2013
0 0

Jelly Bean Kullanım Oranı Artıyor

Yazar

Jelly Bean Kullanim OraniGoogle’ın her ayın sonunda yayınladığı Android işletim sistemi kullanım oranları Ocak ayı için yayınlandı. Yayınlanan grafikte Jelly Bean ve Ice Cream Sandwich kullanım oranlarının geçen aya göre arttığı gözleniyor.

Grafikte hala Android 2.3 Gingerbread işletim sisteminin egemenliği hakim fakat geçen aya göre Ice Cream ve Jelly Bean işletim sistemlerinin yükseldiği gözleniyor.  Android 2.3 Gingerbread işletim sistemi %45.4, Android 4.0 Ice Cream İşletim sistemi %29, Android 4.1 ve 4.2 Jelly Bean işletim sistemleri %13.6 ile grafikte yer alıyor.

Gingerbread işletim sisteminin işletim sistemi pastasında en büyük paya sahip olmasının nedeni halen birçok giriş seviyesi telefonda Ginderbread işletim sisteminin kullanılması fakat 2013 yılında çıkan giriş seviyesi telefonlarda bile Android 4.1 Jelly Bean işletim sisteminin kullanıldığını görüyoruz. Güncellemeler yükselişe geçen Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean işletim sistemleri gelecek ay yayınlanacak olan grafikte pastaki paylarını yükseltecektir.

Grafikten de görüldüğü gibi Eclair ve Donut işletim sistemleri artık son dönemlerini yaşıyor. Çoğu kullanıcının test etme imkanı bile bulamadığı Honeycomb işletim sistemi ise artık yerini güncel android işletim sistemlerine bırakıyor.

Google’ın Mayıs ayında düzenleyeceği I/O 2013’de Android 5.0 Key Lime Pie işletim sistemini tanıtması bekleniyor. Android 5.0 Key Lime Pie işletim sistemi tanıtımı öncesi bakalım liste nasıl şekillenecek.

Kaynak : Android Developer

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın