background img
Nis 12, 2014
0 0

Instagram Çöktü Mü?

Yazar

Akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamaları arasında yerini alan Instagram yaşadığı sunucu sorunu ile tekrardan gündemde. Türkiye saatiyle 19:00’dan itibaren hem masaüstü hem de mobil uygulamasında yaşanan sunucu sorunundan dolayı uygulamaya erişim durdu. Yaklaşık 1 saattir sunucu hatası veren Instagram’da yaşanan sorunla alakalı detaylar haberimizde sizlerle.

Facebook’un yaklaşık 2 sene önce 1 milyar dolara satın aldığı son dönemde özellikle selfie fotoğraf akımının başlamasıyla birlikte popülaritesi giderek artan Instagram uygulaması geçtiğimiz günlerde WhatsApp ve Twitter’ın yaşadığı sunucu sorunu ile karşı karşıya. Akıllı telefonları üzerinden Instagram hesaplarına giriş yapan kullanıcılar yaklaşık 1 saattir takip ettikleri kişilerden yeni güncelleme alamıyor. Öncelikle mobil uygulamada bir sorun olduğu düşüncesi akıllara gelmiş olsa da Instagram’ın masaüstü versiyonu da “Sorry, we couldn’t complete your request. Our team has been notified and will investigate as soon as possible.” hata mesajıyla açılıyor.


Instagram’da yaşanan sunucu sorunu ile alakalı Twitter hesabı üzerinden “Sorunu çözmek için uğraşıyoruz, göstermiş olduğunuz anlayış için teşekkür ederiz” açıklamasını yapan şirket sunucularında yaşanan sorunu çözmek için çalışmalarına devam ediyor.

Güncelleme (12/04/2014 21:40)

Instagram’ın masaüstü ve mobil uygulamasınına yaklaşık 10 dakikadır erişim sorunsuz sağlanıyor fakat Instagram’dan konu ile alakalı henüz bir açıklama gelmiş değil.

**Instagram’da yaşanan sorun ve gelişmelerle alakalı bilgi geldikçe haber güncellenecektir.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın