background img
Ağu 20, 2013
0 0

İlk Türk Akıllı Telefon Turkcell T40 Tanıtıldı

Yazar

Turkcell T40 Turkcell’in Mobil Dünya Kongresi(WMC) 2013’te ilk duyurusunu gerçekleştirdiği ilk yerli akıllı telefon Turkcell T40 Gebze resmiyet kazandı. İşte Turkcell T40’ın teknik özellikleri ve çıkış tarihi ile detaylı bilgiler.

Turkcell’in İstanbul’da gerçekleştirdiği etkinlikle resmiyet kazanan ilk yerli akıllı telefon kod adı Gebze Turkcell T40 tanıtıldı. Turkcell’in Arge üssü Turkcell Teknoloji’de 700 kişilik bir ekip tarafından geliştirilen, Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu olarak lanse edilen telefon Turkcell T40 ismi ile raflarda yerini alacak.

Turkcell T40Turkcell T40, 4 inç 480 x 800 piksel çözünürlüklü LCD IPS ekran, 1.2 GHz hızında çalışan Qualcomm 8225 çift çekirdekli işlemci, 1 GB RAM, 4 GB dahili hafıza ve  Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip. Turkcell Cüzdan uygulamasını düşünülerek NFC gibi başlıca teknolojilerinin yer aldığı telefon, 10.85 milimetre kalınlığıyla 136 gram. 240 saat bekleme, 480 dakika konuşma süresi imkanı sunan telefonda Türkiye’ye özgü bazı özel motiflerde yer alıyor.

Telefonun kutu içeriğinde biri normal biri desenli olmak üzere farklı arka kapaklar yer alacak.

Turkcell, Türkiye’de akıllı cihaz kullanıcılarının kullanım alışkanlıklarını dikkate alarak “Çaldır-Kapat” olarak adlandırılan bir özelliği Turkcell T40 modeliyle görücüye çıkardı. Size çağrı bırakan arkadaş çevrenizi otomatik olarak geri arayabilen telefon acil durum çağrısı özelliği ile de acil durumlarda belirlemiş olduğunuz numaraya daha hızlı bir şekilde arama yapma imkanı sunuyor.

Turkcell mühendisleri tarafından geliştirilen Mobil Asistan uygulamasının da yer aldığı Turkcell T40 modeli SRS sertifikalı Surround ses desteği içeriyor. HD Voice desteği ve ikili mikrofon yapısı ile ortam gürültüsünü en aza indiren T40 gelişmiş kamera özelliklerine de sahip. Sıfır deklanşör gecikmesi, HDR çekim modu, yüz tanıma ve otomatik sahne algılama vb. kamera özellikleri ilk yerli akıllı telefonun öne çıkan özellikleri arasında.

Turkcell T40İlk Yerli Telefon Turkcell T40’ın Çıkış Tarihi

Kod adı Gebze olan ve raflarda Turkcell T40 ismi ile yer alacak olan Türkiye’nin ilk yerli akıllı telefonu Eylül ayının sonunda satışa sunulacak. Turkcell T40’ın satış fiyatı hakkında şu an için bilgi paylaşımı yapılmadığı ekleyelim.

Türkiye’de tasarlanan fakat ilk aşamada Çin’de üretilecek olan Turkcell T40, 2013 yılı bitmeden Türkiye’de de üretilecek. Turkcell’ın tanıtım etkinliğinde de gösterimini gerçekleştirdiği Turkcell T40’ın reklam filmi ile sizleri baş başa bırakıyoruz. Telefonu detaylı incelemesi çok yakında sizlerle olacak.

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın