background img
Tem 18, 2013
0 0

İkinci Nesil Nexus 7’nin Fiyatı ve Özellikleri Belli Oldu

Yazar

Nexus 2 7Google’ın 24 Temmuz’da tanıtması beklenen yeni tableti ikinci nesil Nexus 7’nin özellikleri ve tasarımı ortaya çıktı. İşte ikinci nesil Nexus 7’nin detayları ve fiyatı.

Teknoloji devi Google’nın 24 Temmuz‘da San Francisco’da düzenleyeceği etkinliğinin davetiyelerini dağıtmaya devam ediyor. Android ve Crome OS şefi Sundar Pichai ile kahvaltı adı altında tanıtılan etkinlikte Google’nın Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi ile beraber tanıtması beklenen yeni tableti ikinci nesil Nexus 7 ortaya çıktı. AndroidCentral tarafından ilk video görüntüsü ve fotoğrafları sızdırılan Nexus 7’nin teknik özellikleri de sızdırılmış oldu.

Nexus 7 2Google I/O 2012 etkinliğinde tanıtılan Nexus 7 ile büyük başarı yakalayan Google, tabletinin yenilenmiş versiyonu ikinci nesil Nexus 7 (Nexus 2 7)’nin tanıtımını yapmaya hazırlanıyor. AndroidCentral tarafından birçok görseli ve ilk video görüntüsü paylaşılan Nexus 2 7‘nin paylaşılan görsellerden küçük farklılıklarla 24 Temmuz’da tanıtılacağının altı çizilmiş. Sızdırılan görsellerin prototip aşamasındaki ikinci nesil Nexus 7’ye ait olduğunu belirten AndroidCentral’dan Phil Nickinson, tabletin teknik özelliklerini paylaştı.

Ikinci nesil Nexus 7İkinci nesil Nexus 7, 7 inç 1920 x 1200 piksel IPS ekran, 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 600 işlemci, Adreno 320 GPU, 2 GB RAM, 16/32 GB dahili depolama, 5 megapiksel arka kamera, 1.2 megapiksel ön kameraya sahip. Ayrıca tabletin Android 4.3 Jelly Bean işletim sistemi ve 3950 mAh batarya ile raflardaki yerini alması bekleniyor. AndroidCentral, tabletin Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci ve 4 GB DDR3L RAM’e sahip olabileceği de iddia ediyor.

Yeni Nexus 7 FiyatArka panelde bu sefer pürüzsüz bir tasarım yapısını benimsediği görülen Google’ın ikinci nesil Nexus 7 modelinin fiyat bilgileri ise Engadget ve AndroidCentral tarafından paylaşıldı. Paylaşılan bilgilere göre ikinci nesil Nexus 7’nin 16 GB’lık 229$, 32 GB’lık modelinin ise 269$’dan satışa sunulması bekleniyor. Hem Wi-Fi hemde Wi-Fi+3G modellerinin hazırlandığı iddia edilen yeni Nexus 7 modeli için burada sizlerle haberini paylaştığımız Google’ın 24 Temmuz’daki etkinliğini bekleyeceğiz.


Kaynak : AndroidCentral, Engadget

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın