background img
Ara 24, 2012
0 0

Huawei’den 6.1-inçlik 1080p Ascend Mate

Yazar

Samsung’un Note 3 modeli kaç inç ekran büyüklüğüne sahip olacak, yoksa 6.3 inçlik bir devle mi karşılaşacağız tartışmaları devam ederken Huawei bombayı patlattı. Huawei’nin CES 2013 etkinliğinde resmen tanıtacağı Ascend Mate 1080p full HD çözünürlüğe sahip 6.1 inçlik dev ekranıyla rakiplerinden sıyrılıyor.

Huawei-Ascend-Mate-Telefon

8-11 Ocak 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan CES 2013 etkiliğine 2 hafta kala Huawei cephesinden son zamanlarda sıklıkla dillendirilen 6.1 inçlik tablet telefon hakkında elle tutulur gözle görülür veriler geldi. Huawei Ascend Mate firmanın üst düzey yönetici Richard Yu tarafından Guangzhou şehrinde bulunan bir Huawei mağazasında meraklılarına tanıtıldı.

Henüz resmileşmeyen dedikodulara göre Ascend Mate teknik özellikleriyle de son derece güçlü bir cihaz olarak göze çarpıyor. Teknoloji bloglarında sıklıkla bahsedilen ilk duyumlara göre telefonda 4 çekirdekli ve 1.8GHz hızında HiSilicon K3V3 bir işlemci bulunmakta. 4000 MAh lık bir batarya ile pil ömrünün bu android canavarında olabildiğince uzun olması düşünülmüş. İşlemci ve batarya dışında sızan bir diğer bilgi ise Ascend Mate’in 9.9 mm kalınlığa sahip olacağı ki bu da en büyük rakibi Samsung Galaxy Note 2 den yaklaşık 0.9 mm daha kalın olacağı anlamına geliyor.

Huawei Ascend Mate’in Android 4.1 Jelly Bean ile gelmesi bekleniyor ve yıl sonuna kadar 4.2 Jelly Bean güncellemesi alması da süpriz olmayacaktır.

Son olarak cihazın yurt dışında 480 dolar gibi bir fiyattan satışa sunulması konuşuluyor, eğer ki ülkemizde de satışa sunulursa bu fiyatın başlangıç için 1,500 – 1,700 lira aralığında konumlandırılacağını bekleyebiliriz.

Son olarak sizleri Çin’in sosyal medya sitesi üzerinde paylaşılan alttaki videoyla başbaşa bırakıyoruz. Buyrunuz CES 2013’ten 2 hafta önce huzurlarınızda Huawei Ascend Mate!

Kaynak: Android Authority, Engadget

Kategoriler:
Android Telefonlar

Bir Cevap Yazın