background img
Oca 9, 2013
0 0

HTC Sense 5 Arayüzüne Ait Görüntüler

Yazar

HTC-Sense-5-ArayuzHTC’ nin üzerinde çalıştığı ve 2013 yılındaki amiral gemisi olacak olan M7 kod adlı telefonuyla piyasaya sürmeye hazırlandığı Sense 5 arayüzüne ait görüntüler paylaşıldı.

HTC’ nin Androd 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemi ile beraber kullanmaya başladığı Sense 4 arayüzü daha sonra yerini  Sense 4.1′ e bıraktı. Son olarak Android 4.1 Jelly Bean güncellemesi ile karşımıza Sense 4 arayüzünden çok daha stabil çalışan Sense+ arayüzü çıktı.

Tayvanlı üretici şimdide üzerinde çalıştığı ve Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemiyle gelişen arayüz birimlerine Sense 5.0 ile farklı bir soluk getirmeye hazırlanıyor. LeakROMS tarafından paylaşılan görsellerde HTC’ nin yeni arayüzü ilk kez ortaya çıktı. Paylaştığı ekran görüntülerinde bazı bilgileri buzlayarak görseller hakkında yorumları kısıtlayan LeakROMS, büyük bir ihtimalle HTC’ nin 2013′ teki amiral gemisinin bir prototipine sahip. İlk olarak yeni arayüzün arama menüsü ve klavyesini paylaşan kaynak daha sonra yeni kilit ekranı ve ayarlar sayfasından bir görselle karşımıza çıktı.Sense-5

Yeni kilit ekranında saat, hava durumu ve altta kısayollar gözleniyor. Şu anda çok fazla detay paylaşmayan LeakROMS, HTC’ nin yeni arayüzü ile belli aralıklarla paylaşım yapmaya devam edecek gibi.

HTC’ nin M7‘ nin 4.7 inç 1920 x 1080 piksel ekran,1.7 GHz hızında çalışan Qualcomm Snapdragon S4 Pro işlemci, Adreno 320 grafik işlemci, 2 GB RAM ve 2300 mAh bataryaya sahip olması bekleniyor.

Kaynak : Techorz

Kategoriler:
Android Haberleri

Yorumlar: HTC Sense 5 Arayüzüne Ait Görüntüler

  • güzelmiş. sense 4 ten farkı yok gibi bişey. arama ekranı değişmiş. bide kilit ekranı bide wifi mobil gibi semboller değişmiş. sense 3 den 4 e geçiş gibi aşırı fark olmamış

    onur 09 Ocak 2013 09:27 Cevapla

Bir Cevap Yazın