background img
Şub 28, 2013
0 0

HTC Sense 5.0 Bu Modellere Gelecek

Yazar

HTC One Sense 5Geçtiğimiz hafta tanıtımını gerçekleştirilen HTC One’da kullanılan yeni arayüz Sense 5.0, Tayvanlı üreticinin diğer telefonlarına da gelecek. HTC One, One+, One S ve Butterfly modelleri Sense 5.0 arayüzüne kavuşacak.

HTC One, 4.7 inç boyutundaki Full HD ekran, 1.7 GHz hızında çalışan 4 çekirdekli Krait 300 mimarili Qualcomm  Snapdragon 600 APQ8064 işlemci, 4.3 Ultrapiksel arka kamera, stereo hoparlör, Blinkfeed,BoomSound,SenseVoice, HTC Zoe ve SenseTV özellikleri ile dikkatleri üzerine çekti. Mobil Dünya Kongresi 2013’ten önce tanıtılan HTC One, Tayvanlı üreticinin 2013 yılındaki tek amiral gemisi olacak ve HTC’den geçen sene One X ve One X+ benzeri bir uygulama bu sene gelmeyecek. HTC One tanıtımında dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de HTC’nin yeni geliştirmiş olduğu arayüz Sense 5.0 idi. HTC One ile kullanıcıların deneyimine sunulan yeni arayüzün hangi cihazlara sunulacağı konusunda ilk bilgi HTC Facebook sayfasından geldi. Yeni Sense 5 arayüzü HTC One X için gelecek mi ? sorusuna HTC yetkililerinin verdiği ” HTC One, One+ ve Buttefly modellerine gelecek ” cevabı Sense 5 arayüzünün hangi telefonlara verileceğinin ilk müjdesi oldu.

Sense 5 arayüzü ile HTC’nin yeni geliştirmiş olduğu  Blinkfeed ve  HTC Zoe gibi özelliklerinde bu modellere sunulacak. Sense 5.0 arayüz güncellemesinin cihazlara ne zaman sunulacağı konusunda henüz açıklama yapılmadı fakat yılın 2.çeyreğinde cihazların güncellemeyi alması bekleniyor.

Kaynak : Android Police

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın