background img
Eyl 12, 2013
0 0

HTC One’a Kamera Güncellemesi Geliyor

Yazar

HTC One KameraHTC’nin 2013 yılındaki amiral gemi modeli HTC One’a kamera güncellemesi geliyor. Düşük ışıkta fotoğraf modunda pembe-mor renk oluştuğundan şikayet eden kullanıcılarını dikkate alan Tayvanlı üretici kamera için yeni bir güncelleme yayınlayacağını duyurdu. 

Yılın ilk aylarında tanıttığı amiral gemi modeli ile tekrardan yükselişe geçen Tayvanlı üretici HTC, amiral gemi modeliyle alakalı kullanıcıların şikayet ve geri bildirimlerini dikkate aldığını gösterdi. Bazı kullanıcıların düşük ışıkta HTC One ile çekilen fotoğraflarda çekim kalitesini etkileyen pembe-mor renk oluşumu gözlediği şikayetlerini kabul eden şirket bununla alakalı yakında HTC One’a kamera güncellemesi yayınlayacağını duyurdu. Özellikle gece çekimlerinde veya ortam ışığının düşük olduğu mekanlarda yaşanan bu sorunla alakalı Xda forumlarında bir HTC One sahibi aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumu videoyu paylaştı. Normal olarak çalışan (pembe-mor renk tonu oluşmayan) HTC One ve pembe-mor renk oluşturan HTC One modeli videoda yer alıyor.Sorunun yazılımdan kaynaklığını ve bu sorunun çözümü için kamera güncellemesi yayınlayacağını belirtiyor. Bu sorunun sadece bazı HTC One modellerinde yaşandığını hatırlatalım.

HTC One modeli 4.3 Ultrapiksel kamerası uzun süre gündemden düşmemişti. Normal akıllı telefonların kamerasının sahip olduğu piksellerin kenar uzunluklarından iki kat daha uzun piksel kenarına sahip olan Ultrapiksel kamera geleneklsel telefon sensörlerinden 300 kat daha fazla ışık toplayabiliyor.


Kaynak : HDBlog

Kategoriler:
Android Haberleri

Yorumlar: HTC One’a Kamera Güncellemesi Geliyor

  • Ben cihazı irak erbilden aldım 5 ay önce güncelleme geldiği halde hâlâ sorun çözülmedi hatta daha da arttı ne yapmam gerek bi öneriniz varmı

    talip 11 Eylül 2014 11:14 Cevapla

Bir Cevap Yazın