background img
Şub 11, 2013
0 0

HTC One’a Ait Yeni Bir Görsel Daha Ortaya Çıktı

Yazar

HTC OneHTC’nin 19 Şubat’ta Londra’da düzenleyeceği etkinlikle tanıtacağı amiral gemisi One modeline ait yeni bir görsel daha ortaya çıktı. İşte HTC One’a ait olduğu iddia edilen görsel ve Tayvanlı üreticinin yeni amiral gemisi hakkında son detaylar.

HTC’nin 2013 yılındaki amiral gemisi olacak olan yeni modeli ile alakalı yeni iddia ünlü Twitter hesabı Evleaks tarafından yapıldı. Geçtiğimiz günlerde HTC’nin M7 kod numarası ile anılan yeni amiral gemisinin HTC One ismi ile çıkacağını iddia eden Evleaks, şimdi de telefonun görselini paylaştı. Tayvanlı üreticinin yeni amiral gemisi Flickr’da paylaşılan bir görüntünün EXIF verilerinde de HTC One ismi ile görüntülenmişti.

Evleaks’in Ocak ayında paylaştığı HTC’nin yeni amiral gemisi görseliyle nerdeyse aynı olan yeni görsel, HTC’nin 19 Şubat’ta amiral gemisinde kullanması beklenen yeni arayüzü Sense 5’i de içeriyor.  Telefonun arka panel tasarımı HTC’nin 2012 yılına veda partisinde şirket yöneticilerinden Peter Chou’un elinde görüntülenmiş ve M7-One sloganları partinin öne çıkanlarından olmuştu.

Yuvarlak köşe hatlarına sahip olacağı iddia edilen HTC One tasarımında hoparlörlerin ön panelin alt ve üstünde ızgara şeklinde yer alması dikkat çekiyor. Ekranın altına konumlandırılmış HTC logosu ve ekranın üstüne konumlandırılmış kamera yer alıyor. Tayvanlı üreticinin geçen seneki amiral gemisi HTC One X modelinde yer alan çoklu görev butonu yeni amiral gemisinde yer almıyor. HTC’nin yeni arayüzü Sense 5 arayüzünün de HTC One ile birlikte tanıtılması bekleniyor. Sense 5 arayüzü hakkında son detaylar için tıklayınız. 

Paylaşılan görsel şu anda kesinleşmiş bir görsel değil. Fakat paylaşımı Evleaks’in yaptığını göz önünde bulundurduğumuzda HTC’nin yeni amiral gemisinin HTC One ismi ile bu prototipte satışa sunulacağını söyleyebiliriz. HTC’nin yeni amiral gemisi 19 Şubat’ta tanıtıldıktan sonra Mart ayında küresel pazarlarda yerini alacak. Hatta geçtiğimiz günlerde HTC One için ilk fiyat bilgisi Fransa merkezli bir site tarafından 650€ olarak belirlenmişti.

HTC One modelinin, 4.7 inç FULL HD  1080 x 1920 piksel çözünürlüklü ekran, 1.7 Ghz 1.7 GHz dört çekirdekli  Qualcomm Snapdragon S4 işlemci, 2 GB RAM, 2300 mAh batarya ve Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemine sahip olması bekleniyor.

Kaynak : Evleaks 

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın