background img
May 20, 2012
0 0

HTC One X Unboxing(Kutu Açma) Video Türkçe

Yazar

HTC akıllı telefon modellerini ardı ardına piyasaya sürüyor.Bu süreçte HTC’nin merakla beklenen telefonu HTC One X’in tahtını sallayabilecek bir telefon daha duyurulmadı desek yanlış olmaz.
HTC One X HTC‘nin şuana kadar çıkarmış olduğu en iyi özelliklere sahip Android telefon diyebiliriz.
Apple’ın iPhone 5‘i ve Samsung’un Galaxy S 3’üne rakip olan HTC One X 2012 yılında en çok aranan Android canavarlarının başında geleceğe benziyor.
HTC One X modelinde 4+1 çekirdekli diyebileceğimiz bir işlemci bulunuyor. Dünyanın ilk Tegra 3 işlemcili akıllı telefonun işlemcisi 5 kısımdan oluşuyor. Ana kısım diyebileceğimiz 4 çekirdek simetrik olarak çalışıyor ve işleri aynı anda yapmak üzere konumlandırılmışlar. 5. çekirdek ise diğer 4 çekirdeğe yardımcı nitelikte yapılandırılmış. Eğer telefonunuzu uyku veya enerji tasarrufu moduna alırsanız 4 çekirdek kapanıyor ve işlemler yardımcı çekirdek üzerinden yapılıyor. Böylece işlemcinin gereksiz kapasitesinin boşa çalışması engellenerek enerji tasarrufu yapma hedeflenmiş. Eğer yüksek performans gerektiren bir uygulamaya geçmek isterseniz 4 çekirdek çok hızlı bir şekilde uyanıyor ve çalışmaya başlıyor.


Bir Cevap Yazın