background img
May 4, 2013
0 0

HTC One Mini Ortaya Çıktı

Yazar

HTC One MiniTayvanlı üreticinin yeni amiral gemisi HTC One’a kardeş geliyor. Ünlü Twitter hesabı Evleaks’in iddiasına göre HTC orta segmente konumlandıracağı HTC One Mini’nin hazırlıkları içerisinde. İşte HTC One Mini hakkında son iddialar.

HTC’nin Şubat ayı içerisinde New York ve Londra’da gerçekleştirdiği etkinliklerle tanıttığı yeni amiral gemisi HTC One’nın mini versiyonu satışa sunmaya hazırlanıyor. Ünlü Twitter hesabı Evleaks‘in iddiasına göre HTC One ile aynı tasarıma sahip olacak olan HTC One Mini, Tayvanlı üreticinin orta segmentteki yeni kozu olacak.

Samsung’un geçtiğimiz sene satış rekorları kıran amiral gemisi Galaxy S3’ün piyasadaki konumundan yararlanarak benzer tasarım çizgilerine sahip Galaxy S3 Mini‘yi satışa sunmasından sonra bu sene de aynı pazarlama stratejisini Galaxy S4 üzerinde deneyeceği konuşulurken HTC’den atak geldi. HTC, Samsung’un Galaxy S3 Mini’nin orta segmentteki satış rakamlarından etkilenmiş olacak ki yeni amiral gemisinin üst segmentteki başarısından sonra orta segmentte de HTC One Mini ile pazardan büyük payı elde etmeye çalışacak.

Evleaks’in iddiasına göre HTC One ile aynı tasarım çizgilerine sahip olacak olan M4 kod isimli HTC One Mini, 4.3 inç büyüklüğünde 1280 x 800 piksel çözünürlüğe sahip ekran, çift çekirdekli işlemci, 2 GB RAM, 16 GB hafıza, 1700 mAh batarya ve Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemine sahip olacak. HTC One’ ın dikkat çeken özellikleri arasında olan ultrapiksel kamera yapısı HTC One Mini’de de yer alacağı iddialar arasında.

Sense 5 arayüzü, HTC BlinkFeed, HTC Zoe, Beats Audio desteği gibi özelliklerinde yer alacağı HTC One Mini’nin Haziran ayı içerisinde resmiyet kazanması bekleniyor.

HTC One Mini GorselHTC One ile HTC One Mini’nin tasarım çizgilerindeki farklılıkları Engadget tarafından hazırlanan görsellerle gözlemleyebilirsiniz.

HTC One Mini vs HTC One

HTC One‘ın ülkemizde Avea tarafından 1999 TL satış fiyatı ile satışa sunulduğunu Turkcell’in de 7 Mayıs itibariyle telefonu kullanıcılarına sunmaya hazırlandığını hatırlatalım.

Kaynak : Phone Arena

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın