background img
Eyl 25, 2013
0 0

HTC One İçin Android 4.3 Güncellemesi Dağıtılıyor

Yazar

HTC OneHTC One için merakla beklenen Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi dağıtılmaya başlandı. HTC One için dağıtılmaya başlanan Android 4.3 güncellemesinin detayları haberimizde sizlerle.

2013 yılın ilk aylarında tanıtılan HTC One özellikle Ultrapiksel kamerası ve yekpare metal kasa tasarımı ile gündemde yerini almıştı. Geleneksel kamera sensörlerinde 300 kat daha fazla ışık toplayarak daha net fotoğraflar çekmenize imkan sağlayan Ultrapiksel kamera sensörü HTC’nin 2013 yılındaki en iddialı adımlarından birisi olarak karşımıza çıkmıştı. 28 mm lens genişliğine sahip 1/3 inç boyutunda sensörden oluşan Ultrapiksel kamera sensörü 2.0 mikronluk 2688 x 1520 pikselden oluşuyor. HTC’nin özellikle düşük ışıkta telefonun kamerasından daha iyi performans elde etmek için geliştirdiği Ultrapiksel kamera sensörü pembeleşme sorunu yüzünden eleştirilere maruz kalmıştı. Xda forumlarında bir HTC One kullanıcısının pembeleşme sorunu ile alakalı paylaşmış olduğu videoyu buradaki haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

HTC One Android 4.3Pembeleşme sorunu ile alakalı geri bildirimleri kabul eden Tayvanlı üretici bu sorunun yayınlanacak güncelleme ile giderileceğinin müjdesini vermişti. Dün sizlerle burada paylaştığımız habermizde HTC Amerika Başkanı Jason Mackenzie’nın HTC One için Android 4.3 Jelly Bean güncellemesini bu hafta dağıtılmaya başlanacağının müjdesini vermişti. Beklenildiği gibi HTC One için güncelleme bugün dağıtılmaya başlandı. HTC’nin anavatanı Tayvan‘da ilk olarak dağıtılmaya başlanan Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi ile Tayvanlı üretici pembeleşme sorunun ortadan kaldırıldığını bildiriyor. 512.22 MB büyüklüğündeki güncellemenin batarya performansına pozitif yönde katkı yapması bekleniyor.

HTC One modelinn Android 4.3 güncellemesi ile ; Bluetooth 4.0 düşük enerji profil desteği, Google Games uygulaması, Yeni uygulama menüsü ve OpenGL ES 3.0 desteğine sahip olduğu iddia ediliyor. Güncellemenin ülkemiz kullanıcılarına ulaştığında daha detaylı bilgileri sizlerle paylaşacağız. Ekim ayı içerisinde Türkiye cihazlarına da Android 4.3 Jelly Bean güncellemesinin dağıtılacağını düşünüyoruz.

Kaynak : Android Authority

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın