background img
Mar 9, 2013
0 0

HTC Myst Yeni Facebook Telefonu Olabilir

Yazar

htc-mysth-1

Geçtiğimiz yıllarda HTC kullanıcılarını şaşırtıp Facebook kısayol tuşu olan sosyal ağ odaklı iki akıllı telefon üretmişti. Aslına bakarsak HTC ChaCha ve Salsa adını verdiği bu akıllı telefonlar pek başarılı olmamıştı. Hem son zamanlardaki mobil internetin kullanım oranının artması hemde Facebook’un mobil versiyonunun kullanıcı sayısını artırması bu sene çıkacak Facebook odaklı bir akıllı telefon için daha iyi olabilir.

Unwiredview sitesinin haberine göre Qualcomm 1 Ghz çift çekirdekli MSM8930 işlemcisi ile çıkacağı söylentileri olan, akıllı telefonda 1.5 Ghz çift çekirdekli MSM8960 işlemcisi kullanılacakmış.Yine ilk söylentiler akıllı telefonun adının Opera olacağı yönündeydi fakat HTC yeni orta sınıf telefonuna Mysth adını vermiş.

HTC Mysth teknik özelliklerine bakacak olursak; 1 GB Ram kullanılmış ve cihazda 16 GB dahili hafıza bulunuyor. Fakat SD kart desteği konulmamış. Grafik işlemci olarak Adreno 225 tercih edilmiş. Ön kamera da 1.6 MP lik bir kamera mevcutken kesin olmamakla beraber arka kamera da 5 MP lik bir kamera bulunuyor. Yeni geliştirilen Ultrapiksel teknolojisinin olup olmayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

1280 x 720 çözünürlüğünde ve 320 ppi gibi yüksek bir piksel yoğunluğuna sahip ekran 4.3 inç boyutunda. Cihazın ön yüzünde Facebook kısayol tuşu olup olmayacağı henüz netlik kazanmadı. Akıllı telefonun kullanacağı mobil işletim sistemi ise Android 4.1.2 ”Jelly Bean” olacak.

Diğer ayrıntılar kesinleştikçe sizlerle paylaşacağız.

Kaynak: Unwiredview

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın