background img
Oca 17, 2013
0 0

HTC M7’in İlk Prototip Görseli Sızdırıldı

Yazar

HTC M7

Geçtiğimiz yıl akıllı telefon pazarı Apple ve Samsung arasında veya bir başka deyişle iphone 5 ve Samsung Galaxy S3 arasında kıyasıya bir rekabetle geçti ve bu iki telefon pazara damgasını vurdu. Apple’ın iphone 4S’in üzerine çok fazla bir şey koymaması ve Samsung Galaxy S3’ün güçlü donanımı sayesinde rekabette S3 bir adım öne çıktı ve 7 ayda 40 milyon gibi bir satış rakamına ulaştı. Apple ve Samsung bu şekilde koşarken rakipleri kendilerine pek ayak uyduramadı ve rekabette ciddi anlamda geride kaldılar. Tayvanlı teknoloji devi HTC 2012 yılı içerisinde pek çok hamle ile rakiplerine karşılık vermeye çalıştı; ancak ne Desire Serisi ne de One serisi beklenen başarıyı getirmedi. Windows Phone 8S ve 8X ile windows phone piyasasına da giren HTC android dünyasında ise üst segmenti hedefleyerek HTC J Butterfly ve HTC Droid DNA modelleriyle bir türlü ulaşamadığı satış rakamlarını görmek istedi.  Pazarda henüz yaygınlaşmayan bu iki telefondan sonra kulislere düşen son model ise HTC M7 oldu. Firmanın 25-28 Şubat tarihlerinde İspanya’nın Barselona kentinde yapılacak olan Mobil Dünya Kongresi’nde (Mobile World Congress) resmen tanıtması beklenen HTC M7 hakkında sızdırılan en son bilgileri buradaki yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

M7 hakkında şu ana kadarki tüm detayları sızdıran @evleaks dün de telefonun olası ilk görselini paylaştı. Buna göre M7 aşağı yukarı aşağıda görebileceğiniz bir görünümde olacak:

Yukarıdaki resmi gören pek kişi gibi sizin de ilk aklınıza gelen şey telefonun iPhone ile olan benzerliği olmalı. Özellikle hafif köşeli tasarım fena halde iPhone 5’i andırıyor. Yukarıdaki resmi iphone 5’e benzetenler kadar da Blackberry Z10’a da benzetenler olduğunu söylemeden geçmeyelim. Ancak unutmamak gerekiyor ki yukarıdaki görsel sadece bir dedikodu ama kaynağı @evleaks olunca doğruluğu güçlü bir dedikodu.

Bakalım HTC M7 resmi olarak duyurulduğu zaman karşımıza çıkacak olan telefon bu ilk görsele ne oranda benzeyecek ve sonrasında hangi firmalar patent kavgasına girişecek?

Kaynak: Unwiredview

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın