background img
Kas 22, 2012
0 0

HTC Droid DNA Batarya Test Sonuçları

Yazar

HTC’ nin Verizon Wireles için hazırladığı Full HD android telefonu Droid DNA’ nın batarya test sonuçları yayınlandı.İşte 5 inç FULL HD ekrana sahip telefonun batarya performansı.

21 Kasım’ da Amerika’ da Verizon Wireless tarafından Amerika’ da 199$’ dan  satışa sunulan HTC Droid DNA’ nın teknik özelliklerini burada sizlerle paylaşmıştık. 1.5 GHz dört çekirdekli Krait mimarisini kullanan ve 28 nm teknolojili Snapdragon S4 Pro APQ8064 işlemci ( Adreno 320 GPU ) ve 5 inç 1920 x 1080 piksel Full HD Super LCD 3 Ekrana sahip olan Droid DNA’ nın Benchmark test sonuçları yayınlayan Gsmarena, bu seferde 2020 MAh bataryaya sahip cihazın batarya performans değerlerini yayınladı.

HTC Droid DNA batarya testine ilk olarak 3G üzerinden yapılan konuşma test sonuçlarıyla başlıyoruz.

Konuşma Süresi Test Sonuçları

HTC Droid DNA batarya test

HTC Droid DNA, 3G üzerinden yapılan konuşma test sonuçlarına göre batarya ömrü 11 saat 7 dakikalık konuşma süresine  yetiyor. Konuşma süresi test sonuçlarında liderliği 3300 mAh’lık bataryaya sahip Motorola RAZR MAXX 21 saat 18 dakikayla alıyor. 3100 mAh’ lık bataryası ve 5.5 inçlik dev ekranıyla Galaxy Note 2 konuşma testi sonuçlarında 16 saat 57 dakikayla yerini alıyor.

Samsung’ un amiral gemisi Galaxy S 3 ise 10 saat 20 dakika ile testi tamamlıyor. Jelly Bean yüklü Galaxy S 3 ise Ice Cream yüklü olana göre 5 dakikalık bir kayıp yaşıyor. Apple ‘ ın 6. nesil telefonu olan Iphone 5 ise 8 saat 42 dakika 3G üzerinden konuşma süresi sunuyor.

HTC Droid DNA batarya testine internet kullanımında bataryanın performansıyla devam ediyoruz.

İnternette Gezinme Test Sonuçları

HTC Droid DNA batarya performansı

İnternette gezinme test sonuçlarında ise liderliği Iphone 5′ de. 4 inçlik IPS LCD ekran ve 1418 mAh batarya bulunuyor. Özellikle IPS LCD ekranında kullanılan hücre içi dokunmatik panel teknolojisi bataryaya çok fazla yüklenmiyor.

HTC Droid  DNA’ nın bataryası 6 saat 40 dakikaya kadar internet kullanımını sunuyor. Bu değer ile Droid DNA listede 11. sırada yer alıyor.

Samsung’ un 5.5 inçlik telefon tablet melezi  8 saat 8 dakika ile  3.sırada, Motorala RAZR MAXX ise 9 saat 12 dakika ile 2.sırada yer alıyor.

HTC’ nin Aralık ayında Türkiye’ de satışa sunmasını beklediğimiz HTC One X+ 7 saat 56 dakika ile 5 .sırada yer alıyor. (2100 mAh batarya)

HTC Droid DNA batarya testine video oynatımında bataryanın performansıyla devam ediyoruz.

Video Oynatma Test Sonuçları

HTC Droid DNA Batarya performansı

Video oynatma test sonuçlarına göre HTC Droid DNA 7 saat 30 dakika ile listede yerini alıyor. 5 inçlik FULL HD ekrana sahip olan telefonun diğer telefonlara göre görüntü kalitesinin çok daha iyi olduğunu belirtelim.

Motorala RAZR MAXX ise liderliği 16 saat 35 dakika ile elde ediyor. Samsung Galaxy S3 ‘ ün bataryası ise 10 saat 1 dakika, Galaxy Note 2’ nin bataryası 11 saat 27 dakikalık video oynatımına dayanabiliyor.

Her gün 1’er saat internette gezinme, 3G üzerinden konuşma ve video oynatma işlemleri gerçekleştirildiğinde ise HTC Droid DNA’ nın bataryası toplamda 49 saat gidiyor. Beklediğimizden yüksek bir rakam yakalayan Droid DNA’ nın küresel verisyonu olacak olan HTC DLX ( Deluxe ) hakkında detaylı bilgilerin paylaşılmasını merakla bekliyoruz.

Kaynak : Gsmarena

Kategoriler:
İncelemeler

Bir Cevap Yazın