background img
Eki 2, 2013
0 0

HTC Butterfly 2 Suya ve Toza Karşı Dayanıklı Olacak

Yazar

HTC Butterfly 2Tayvanlı üretici HTC’nin phablet modeli olacak olan One Max ile alakalı sızıntıların ve teknik detayların gündemde yerini aldığı şu günlerde HTC’nin yeni bir telefon hazırlığında daha olduğu ortaya çıktı. Suya ve toza karşı dayanıklı kasa tasarımına sahip olacak olan HTC Buttterfly ile alakalı son detaylar haberimizde.

17 Ekim’de HTC’nin gerçekleştireceği tanıtım etkinliği ile görücüye çıkacak olan parmak izi okuyucuya sahip HTC One Max modeli ile alakalı sızıntılardan sonra HTC Butterfly 2 modelinin de ilk görselleri sızdırıldı. 2013 yılına HTC One modeli ile iddialı bir giriş yapan Tayvanlı üretici, geçtiğimiz sene satışa sunduğu ilk Full HD ekrana sahip android cihazı J Butterfly modelini güçlendirmeyi planlıyor. Amerika’da Droid DNA, küresel pazarlarda ise Butterfly ismi ile anılan HTC’nin Full HD telefonu geçtiğimiz yaz aylarında performans ve hız olarak güçlendirilerek Butterfly S ismi ile Tayvan’da satışa sunuldu.

HTC’nin pazarlama stratejisinin yetersizliğinden dolayı Türkiye’ye Butterfly S modelinin çıkmasından sonra gelen Butterfly modeli HTC One’ın gölgesinde kaldı. HTC, bir yandan 8 çekirdekli HTC One modeli ile alakalı çalışmalarına devam ederken bir yandan da Sony’nin başlattığı üst segmentte suya ve toza karşı dayanıklı amiral gemi modeli statejisine kendisini hazırlıyor. HTC Buterfly 2 modelinde suya ve toza karşı dayanıklı kasa tasarıma yer verecek olan Tayvanlı üreticinin BoomSound hoparlör yapısına Butterfly 2 modelinde devam edeceği sızdırılan ön panel görsellerinde gözleniyor.

Siyah, beyaz ve mavi renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan Butterfly 2 modelinde HTC One’da karşımıza çıkan iki adet kapasitif tuş yapısı yer alıyor. CES 2014 fuarında tanıtılması beklenen telefonun sadece Tayvan’da mı satışa sunulacağı yoksa küresel pazarlarda da yerini alıp almayacağını ilerleyen günlerde göreceğiz.

HTC Butterfly 2 modelinin 5.2 inç Full HD ekran, 2.3 GHz hızında çalışan Snapdragon 800 işlemci, 3200 mAh batarya, Android 4.4 KitKat Android işletim sistemi ve Sense 5.5 arayüzüne sahip olması bekleniyor.

Kaynak : NewCellphonesBlog

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın