background img
Şub 19, 2013
0 0

HTC 19 Şubat’ta Tablet Tanıtabilir

Yazar

HTC TabletHTC’nin merakla beklenen amiral gemisinin tanıtımına sayılı saatler kala HTC Instagram sayfasından paylaşılan bir görsel, Tayvanlı üreticinin yeni bir tablet tanıtabileceğini gündeme getirdi. 

HTC Instagram sayfasından yapılan görselde siyah bezlerin altında 10’a yakın cihaz gözüküyor. Fakat bezlerin altındaki bir cihaz diğer cihazlardan daha büyük. Yaklaşık 10 inç boyutunda olduğunu düşündüğümüz cihaz HTC’nin 19 Şubat’ta yeni bir tabletle tablet piyasasına gireceğini gösteriyor. HTC’nin yeni tabletinin işletim sistemi olarak ise karşımıza popüler Linux dağıtımı olan Ubuntu işletim sistemi çıkacak gibi. Ubuntu’nun resmi web sitesindeki geri sayım saati ile HTC’nin resmi sitesinde yer alan geri sayım saati HTC’nin 19 Şubat’ta New York ve Londra’da düzenleyeceği etkinliği işaret ediyor.

Ubuntu’nun resmi sitesinde yer alan ” Tick, Tock, Tablet time!” ifadesi HTC’nin Ubuntu işletim sistemi ile çalışan ilk tableti kullanıcılara sunacağını gösteriyor. Ubuntu işletim sisteminin ilk imajı deneme amaçlı olarak ilk olarak Galaxy Nexus için yayınlanacağı hatırlatalım.

HTC’nin 19 Şubat’taki etkinliğinde 4.3 Ultrapiksel ve Full HD ekranı ile dikkatleri üzerine çeken HTC One modeli ile birlikte, M2 ve M4 kod isimlerine sahip 2 yeni telefonu daha tanıtması bekleniyor. HTC’nin yeni telefonlarında yeni geliştirdiği Sense 5.0 arayüzünü kullanması bekleniyor.

HTC’nin yeni tableti hakkında henüz bir bilgi bulunmuyor. HTC’nin yeni modellerinin tüm teknik özellikleri yarın gerçekleşecek olan etkinle resmiyet kazanacak.

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın