background img
Eki 17, 2012
0 0

Hızlı Ayarlar – Android 4.2

Yazar

Android 4.2 yoldayken yeniliklerden haber vermemek de olmaz. Bu yeniliklerden bu yazımızda konu edeceğimiz ise “Hızlı Ayarlar” ekranı.

Hızlı Ayarlar

Android Police, Android 4.2 incelemesinde SystemUI.apk (bildirimler ve sistem düğmelerinin barındığı APK) dosyasının içerisine bakarken yukarıdaki resimle karşılaşmışlar. “qs_coming_soon.png” isimli resim (qs: quick settings = hızlı ayarlar, coming soon = yakında…), yakında Hızlı Ayarlar isminde bir ekrana sahip olabileceğimizin habercisi.

Hızlı Ayarlar ekranının tam olarak neye benzeyeceği henüz belli olmasa da GPS, WiFi, Bluetooth, vb. özellikleri hızlıca açıp kapamaya yarayan bir ekran olacağı tahmin ediliyor. Birçok ROMla birlikte gelen buna benzer ekranların yeni Android’de hazır bulunması elbette güzel bir durum. Böyle bir ekran sayesinde pil durumunuzu daha rahat kontrol altında tutabilirsiniz.

Yeni ekranın ilginç bir özelliği ise ikinci kaydırmada açılması. Önce yukarıdan aşağıya bir kaydırma ile Bildirimler ekranını açıyorsunuz. Bildirimler ekranı açıldıktan sonra ikinci bir yukarıdan aşağıya kaydırma hareketi ile karşınıza Hızlı Ayarlar ekranı geliyor. Hareketi daha rahat görmek için videoyu da sizinle paylaşalım:

Bizce güzel ve kullanışlı olacağa benziyor. Sizce Google bu hareketi başka ekranlar için de kullanır mı?Kaynak: Android Police

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın