background img
May 23, 2015
0 0

Hexy Launcher ile Ekranınızı Renklendirin

Yazar

Android işletim sistemine sahip cihazların diğer mobil platformlara göre en büyük artılarından bir tanesi hiç şüphesiz kişiselleştirilebilir olması. Google Play’deki laucher uygulamaları arasına adını yazdıran Hexy Launcher uygulamasını mercek altına alıyoruz.

Google’ın Android işletim sistemi kaynak kodlarını üreticilerle paylaşmasından sonra geliştiriciler kendi cihazlarına özel launcher uygulamalarını geliştirerek telefonlarından kullanıcıların maksimum fayda sağlamasını sağlamaya çalışıyor. Samsung’un TouchWiz, LG’nin UX, HTC’nin Sense ve Huawei’nin Emotion UI isimlerini verdiği launcher uygulamaları sundukları özelliklerle cihaza özgü birçok yeniliği bünyesinde barındırsa da bir çok kullanıcı cihazlarda kurulu gelen launcher uygulamasının performansından memnun olmamasından veya kişiselleştirilmiş yeni bir arayüzü deneyimlemek için Google Play’den launcher aramalarına başlıyor.

Android platfromunun en iyi arayüz uygulamaları arasına adını yazdıran Nova Launcher, Go Launcher ve Shell Launcher gibi iddialı isimlerin yanında Google Play’de yüzlerce launcher uygulaması rekabet ediyor. Android platfromunda klavye uygulaması denildiğinde ilk akla gelen SwiftKey de launcher alanındaki bu rekabete Hexy Launcher uygulaması ile katılıyor.

Hexy Laucher ArayüzAkıllı telefonunuzun ana sayfasına tüm uygulamalarınızı altıgen şekiller içine konumlandıran Hexys Launcher uygulamasının arkasında SwiftKey GreenHouse ekibi buluyor. Google Now çubuğunu özelleştirerek uygulama arama çubuğu haline getiren ekip ulaşmak istediğini uygulamanın ismini arama çubuğuna yazmanızla birlikte uygulamayı karşınıza getiriyor. Ayrıca arama çubuğunun yanında yer alan Hexy Launcher logosuna tıkladığınızda ana sayfanızdaki uygulamaları alfabetik olarak ana sayfada sıralıyor.

Hexy Launcher uygulamasının en beğendiğimiz yönlerinden bir tanesi de Wigdet desteğine ana sayfaya konumlandırdığı buton ile direkt geçiş yapılabiliyor olması. Farklı menü tasarımı ile dikkat çeken Hexy Launcher uygulamasını buradan Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirerek cihazınızda deneyimleyebilirsiniz.

 

Kategoriler:
Uygulama Canavarı

Bir Cevap Yazın