background img
Eki 5, 2013
0 0

Google’ın Akıllı Saati “Gem” Ekim Ayında Tanıtılabilir

Yazar

Google Nexus GemGiyilebilir teknolojilere akıllı gözlük Google Glass modelinden sonra akıllı saat Google Gem modeli ile girmeye hazırlanan teknoloji devi Nexus 5’in tanıtım etkinliğinde akıllı saatini görücüye çıkarabilir.

Google’ın Motorola’yı satın almasından sonra gündeme gelen XWatch projesi ile alakalı yeni bir iddia gündemde. Akıllı saat pazarındaki hareketliliğe farklı bir soluk getirme hazırlığında olan Google, LG Nexus 5 ve Asus Nexus 10 2 modelinin tanıtım etkinliğinde Android 4.4 KitKat ile birlikte akıllı saatini de görücüye çıkartacak. 14 Ekim’de veya 31 Ekim’de düzenlenmesi beklenen tanıtım etkinliğiyle resmiyet kazanacak olan Gooogle’ın “Gem” adlı akıllı saati Samsung Galaxy Gear ve Sony SmartWatch 2‘den sonra akıllı saat pazarında iddialı ürünler arasında yerini alacak.

Google’ın akıllı saatinin isminin Nexus Gem ismine de sahip olacağı iddia ediliyor. Google’ın akıllı saatiyle alakalı henüz bir teknik detay bulunmuyor fakat Google’ın akıllı saat pazarında etkin bir rol izlemesini bekliyoruz.

Kaynak : KnowYourMobile

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın