background img
Eyl 21, 2013
0 0

Google Play’i Sahte BBM Uygulamaları Sardı

Yazar

Fake BBMKanadalı üretici BlackBerry’nin anlık mesajlaşma servisi BBM Google Play’de yerini almadan önce sahte BBM uygulamaları marketteki yerini aldı. İşte o sahte uygulamalar ve BBM uygulamasının sızıntı sürümü hakkında son detaylar.

BlackBerry CEO’su Thorsten Heins tarafından geçtiğimiz aylarda yaz aylarında Android ve iOS platformu için BBM uygulamasının müjdesi verilmişti. BlackBerry’nin kötü gidişine dur demek ve piyasada tutunabilmek için Android ve iOS platformu için de geliştirmiş olduğu uygulama 21 Eylül’de Google Play’de, 22 Eylül’de ise AppStore’da yerini alacak. Google Play’de henüz resmi olarak yerini almayan uygulamanın daha önce sızıntı sürümü BlackBerryOS.com sitesi tarafından HTC First modelinde incelenmişti.

5 yıl öncesine göre %90 oranında değer kaybeden BlackBerry kötü gidişata dur demek için farklı platformlarada anlık mesajlaşma uygulamasını sunmaya hazırlanıyor fakat uygulama Google Play’de yerini almadan sahte BBM uygulamaları marketteki yerini aldı. Günün ilerleyen saatlerinde Google Play’de yerini alması beklenen uygulamanın sahtelerinin çıkması endişe uyandırıyor. Google sahte uygulamaları marketten kaldırmaya devam ettiğini aktaralım.

Android için daha önce sızdırılan BBM uygulamasında, BBM kişileri BlackBerry10 ailesinden veya farklı bir Android ciahzdan NFC yardımıyla gönderilebiliyordu. BBM 10 sürümü ile gelen görüntülü görüşme ve video konferansta paylaşım yapma özelliklerinin Google Play’de yer alacak olan ilk BBM sürümünde olmaması bekleniyor. Kanadalı şirketin daha sonra uygulamayı güncelleyerek bu özellikleri de ekleyeceğini düşünüyoruz.

** Görsel Google Play’den alınmıştır

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın