background img
May 26, 2017
3 0

Google Play Kredisi Kazandıran Uygulama: Google Ödüllü Anketler

Yazar

Kullanıcılara farklı konularda yorumlarını ve geri bildirimlerini, anketler ile paylaşma imkanı veren “Google Ödüllü Anketler” Türkiye’de kullanıma sunuldu.

“Google Ödüllü Anketler” ile uygulamada paylaşılan kısa anket sorularını cevaplayarak Google Play mağazasında geçerli kredi kazanılabilecek.  Türkiye’de yeni kullanıma sunulan Google Ödüllü Anketler uygulaması ile kullanıcılar kısa anket sorularını yanıtlayarak kazandıkları kredileri, Google Play mağazasından istedikleri uygulama, film, oyun ve kitapları satın almak için kullanabilecek.

Sistem nasıl işliyor?

Google Ödüllü Anketler kullanıcıları kendileri için uygun bir anket olduğunda bir bildirimle haberdar ediliyor. Tümü Google Surveys kullanıcıları tarafından hazırlanmış söz konusu anketler fikir yoklamalarından otel, ürün veya veya konum tabanlı satıcı değerlendirmelerine çok çeşitli konularda olabiliyor. Anketlerin başlangıcında aksi belirtilmediği sürece tüm verilen cevaplar anonim olarak ve toplu şekilde kullanılıyor.

Uygulamayı kuran kullanıcılar cevapladıkları her bir anket başına 3 TL’ye varan miktarda Google Play kredisi kazanıyor. Sonrasında kullanıcılar hesaplarında biriken krediyi Google Play’de yer alan uygulama, film, oyun ve kitapları satın almak için kullanabiliyor.

Google Play Ödüllü Anketler Nasıl Kullanılır?

Google Play Ödüllü Anketler uygulamasını telefonunuza indirdiğinizde karşınıza ilk anda uygulamanın mini bir tanımı geliyor. Bu tanıtım ekranlarını geçtiğinizde Ad-Soyad bilgisi ve Posta kodu bilgisini gireceğiniz alan ile karşılaşıyorsunuz. Google posta kodu bilgisi ile bir anlamda yaşamış olduğunuz il/ ilçe bilgisini alıyor denilebilir. (Bizim evin posta kodu neydi ya kullanıcıları düşündürtmek yerine İl/ İlçe seçimi yaptırılması daha net bir çözüm olabilirdi)

Uygulamayı kullanabilmek için; cinsiyet, yaş, alan veya posta kodu, kullanabildiğiniz diller (Cevaplamak istediğiniz anket sorularının dilleri ‘İngilizce/ Türkçe gibi’) ve aylık ortalama gelir (Belirtmek istemiyorum seçeneği mevcut) bilgilerinizi paylaşmanız gerekiyor. Bu bilgiler doğrultusunda size özel anketleri telefonunuza gönderen Google, anket pazarında farklı bir soluk olacak gibi gözüküyor.

Uygulamaya kayıt işlemi sonrasında Google Play Kredisi kazandırmayan mini bir tanıtım testi başlatan Google, bu testin sonunda konum geçmişinize de erişim izni istiyor. Bu erişim izni ile sizin hakkınızda daha fazla veriye sahip olacak olan Google, anket uygulaması ile ‘Big Data’ konusunda bir tık daha anlamlı veri alacak gibi gözüküyor.

Uygulama üzerinden gönderilen anketlere vermiş olduğunuz cevaplar 24 saat içerisinde katılım onayı sonrasında geçerli oluyor. Kredi kazanmak için bu onayı almış olmanız gerekiyor.

Kategoriler:
Uygulama Haber

Bir Cevap Yazın