background img
Eyl 18, 2013
0 0

Google Kablosuz Veri Aktarım Uygulaması Bump’ı Satın Aldı

Yazar

BumpMobil cihaz ve uygulama pazarında etkisini arttırmak isteyen Google yeni bir satın alma ile karşımızda. Kablosuz veri aktarım uygulaması olan Bump’ın Google tarafından satın aldığı açıklandı. İşte Bump’ın satış işlemi ile alakalı detaylar.

Bump CEO’su David Lieb tarafından şirketin blogu üzerinden yapılan açıklama ile duyurulan Google – Bump satışı mobil dünyada Google’ın farklı hedeflerinin de olduğunu gösteriyor. Kullanıcıların sadece telefonlarını dokundurarak veri paylaşımında bulunmasını sağlayan Bump uygulaması NFC tabanlı uygulamlardan “Çak Gönder” özelliği ile ayrılan Bump uygulamasını Türkiye’de daha önce sizlerle burada incelediğimiz fastPay uygulamasında görmüştük.  “Çak Gönder” menüsü sayesinde fastPay kullanıcıları tutar bilgilerini girdikten sonra birbirlerine sadece telefonlarını dokundurarak para gönderebiliyordu.

Bump’ın çalışma mantığına kısaca değinecek olursak; uygulama bulut teknolojinin eşleme algoritmasını kullanıyor. İki farklı cihazın Bump özelliği açık iken cihazların fiziki çarpışmalarını veyahut sallama sonucu cihazlarda yer alan sensörler yardımıyla bilgilerin bulutta eşleşme algoritmasını kullanması sonucunda cihazlar arasında bağlantı gerçekleşiyor.

Google’ın bu satın alma ile geliştirmekte olduğu bazı uygulamalara NFC teknolojisinin yanında Bump teknolojisini de dahil edeceğini söyleyebiliriz.

Kaynak : Bump

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın