background img
Nis 13, 2015
0 0

Google “Güvenilir Ses” Özelliğini Sunmaya Hazırlanıyor

Yazar

Akıllı telefon ve tabletlerin kilit ekranını açma ile başlayıp mobil ödeme sektöründe login adımı olarak yerini almaya devam eden güvenlik yönetimleri arasına yeni bir yöntem daha katılıyor. Google’ın “Güvenilir Ses” özelliği adını verdiği yeni inovasyonu ile alakalı son detaylar haberimizde sizlerle.

Akıllı telefonların hayatımızın her anında yerini alması üzerine akıllı telefonların hayatımızı kolaylaştıracağı birçok yeniliği de mobil dünyada görmeye devam ediyoruz. Google’da Android platfromuna kattığı yeniliklerle mobil sektörün gelişmesine katkı sağlamaya devam ediyor. Akıllı telefonların  kaydırma, yüz kilidi kaldırma, desen ve PIN gibi kilit ekranı açma yöntemleri arasına adını yazdıran Knock Code ve parmak izi sensörü kullanıldıkları akıllı telefonlarda en çok tercih edilen güvenlik yöntemi olarak adını yazdırdı denilebilir. LG G2 ile hayatımıza giriş yapan Knock Code yazılımından sonra Samsung Galaxy S5, Huawei Ascend Mate 7, iPhone 6 gibi akıllı telefonlarda yer alan parmak izi sensörü kilit ekranı açmanın en kolay ve güvenilir yolu olarak kullanıcılar tarafından tercih edilir oldu.

google-trustedEkran kilit yöntemi olarak hayatımıza girip mobil ödeme sistemlerinde de kullanılan bu yenilikler arasına Google’da bir yenilik katmaya hazırlanıyor. “Trusted Voice” adı verilen yani güvenilir ses olarak Android cihazlarda yerini Google Play Services 7.0 güncellmesiyle alacak olan özellik ülkemizde bazı operatörlerin kullanmış olduğu “…. beni sesimden tanır” özelliğine benzer bir özellikle hayatımıza giriş yapacak.

Ekran kilidini açmak için “Google beni sesimden tanır” gibi bir cümle ile açma için önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan Google Play Services 7.0 güncellemesini beklememiz gerekiyor. iOS 8.3 güncellemesiyle kişisel asistan Siri’ye Türkçe dil desteğini ekleyen Apple’a karşı Google’ın kişisel asistanına yeni özellikler katarak farklı dil destekleri de sunarak popülaritesini arttırmayı planlıyor diyebiliriz.

 

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın