background img
Ağu 2, 2014
0 0

Google Asistan Launcher Artık Android 4.1 Jelly Bean Üstü Cihazlarda

Yazar

Google’ın ilk olarak Nexus 5 ile birlikte Android platfromuna kazandırdığı Google Asistan Launcher Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi ve üzerindeki tüm işletim sistemlerine uyumlu hale getirildi. Google Play Store’da Google Now Launcher yani Google Asistan Laucher ismi ile ücretsiz olarak yer alan başlatıcı telefonuzu Android 4.4 KitKat’ın saf haline dönüştürüyor. İşte Google Asistan Launcher ile alakalı detaylar.

Google’ın Nexus 5’te yer verdiği Google Now Launcher uygulaması Android 4.4 KitKat güncellemesi sonrası diğer Nexus cihazlarda ve Google Play Edition modellerde yerini almamıştı. Google’ın Nexus cihazlara ve Google Play Edition cihazlara sunmadığı Google Asistan başlatıcı uygulaması Şubat ayında tüm Android 4.4 KitKat işletim sistemli cihazlar için Google Play Store’da yerini almıştı. Android 4.4 KitKat stok arayüz deneyimi farklı cihazlara da sunarak dikkatleri üzerine çeken Google ilgi gören Launcher uygulamasını Android 4.1 Jelly Bean üstü cihazlar için güncellendi.

Android 4.1 Jelly Bean üstü tüm Android cihazlar için uyumlu hale getirilen Google Asistan Launcher uygulaması her ne kadar Google Now’ın Türkçe dil desteği olmamasından dolayı Türkçe dil seçeneğiyle %100 verim ile kullanılmasa da Android 4.4 KitKat işletim sisteminin saf arayüzüne yakın bir kullanım sunuyor. Arayüzden dolayı yavaşlayan birçok cihaza can suyu olacak olan Google Asistan Launcher uygulaması daha sade ve büyük ikon yapısı ile dikkat çekiyor. Google Asistan Launcher uygulamasını buradan indirerek cihazında deneyimleyebilirsiniz.

Telefonunuzun dilini İngilizce’ye çevirirseniz ekran kilidinizin açık olduğu her an “Ok Google” sesli komutu ile telefonuzda Google Now uygulamasını başlatabilirsiniz. Google Now Launcher uygulamasının sunduğu yeniliklere aşağıdaki videodan göz atabilirsiniz. (Videonun Türkçe altyazı desteği bulunmaktadır.)

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın