background img
Eki 5, 2012
0 0

Google Akıllı Saat Üretecek

Yazar

Google, Project Glass’ dan sonra yeni bir teknolojik ürünü ile piyasaya çıkmaya hazırlanıyor.

Teknoloji devi Google geçtiğimiz günlerde Microsoft’ u geçerek dünyanın en değerli ikinci şirketi olmayı başarmıştı. Şüphesiz bu başarının ardından Android İşletim Sisteminin başarısı ve kullanım oranının her geçen gün artması geliyor.

Geçtiğimiz aylarda Google’ ın akıllı eldiven sisteminin patentini Project Glass ile birlikte kullanmak için aldığı biliniyordu. Google yavaş yavaş bir Iron Man elbisesi inşa etmek için Akıllı Gözlük ve Akıllı Eldivenden sonra şimdi de Akıllı Saat için de patent aldı.

Daha önce Sony’ in Android telefonlarla senkronize edilebilen akıllı saatinden sonra Google’ da bu piyasaya girmeye karar verdi.  Google’ ın akıllı saatinde Projet Glass’ da kullandığı teknolojiyi kullanması bekleniyor.

Şu anda tam olarak akıllı saatin görünümü ve teknik özellikleri hakkında net bilgi olmasada Google SmartWach ‘de saydam bir ön ekran ve dokunmatik bir arayüz bizleri bekliyor. Diğer akıllı saatlere olduğu gibi Bluetooth teknolojisi ile diğer android cihazlarla bağlantı kurması beklenen saatte birçok uygulama çalışabilecek.

Özellikle navigasyon konusunda büyük pratiklik sağlaması beklenen cihazın çalışma prensibi de odukça basit. Normal bir saatin kendi camının üstüne ek olarak bir kapaklı cam daha entegre edilmiş ve bu kapak kaldırıdığında akıllı saat çalışmaya başlıyor.

QR kodları ve fiyat etiketlerinin okutulmasında da büyük rahatlık sağlayacak saatin resmiyet kazanmasını merakla bekliyoruz.Kaynak : Engadget

Kategoriler:
Android Cihazlar

Bir Cevap Yazın