background img
Eyl 27, 2013
0 0

Google 15. Yaşını Pinata Oyunu İle Kutluyor

Yazar

Pinati GoogleÖzel günler için hazırladığı Doodle çalışmalarıyla çok konuşulan Google bu kez kendi doğum günü için bir Doodle çalışmasına imza attı. İşte Google’ın 15. yaşını kutladığı Pinata oyunu ve detaylar.

1998 yılında Stanford Üniversitesi’nde doktora yapan Lary Page ve Sergey Brin tarafından kurulan Google’ın hayatımıza giriş yapmasının üzerinden tam 15 sene geçti. 45 milyar dolar nakit birikimi ve 241 milyar dolar şirket değerine sahip olan Google, 15 yılda farklı inovasyon çalışmaları ile adından sıkça söz ettirdi. Arttırılmış gerçeklik teknolojisini kullanan Google Glass, insansız otomobil ve Android işletim sistemi gibi birçok yenilikle karşımıza çıkan Google, 15. yaş gününü Meksika kökenli Pinata isimli oyunu ile kutluyor.

2005 yılına kadar doğum gününü 7 Eylül olarak belirleyen Google, 2005 senesinden sonra doğum gününü 27 Eylül olarak değiştirdi. 14. doğum gününü 14 mum ve pasta logosuyla kutlayan Google bu sene farklı bir çalışmaya imza atarak eğlenceli vakit geçirebileceğiniz Pinata oyununu ana sayfasına taşıdı.

Meksiya’ya özgü bir oyun olan Pinata, genellikle kağıt veya kumaştan yapılmış içinde şeker veya oyuncak bulunan maketlere sopayla vurularak içindeki şekerleme veya oyuncukların çıkarılması mantığına dayanıyor. Google, Pinata oyunu için yıldız şeklinde bir oyuncağa Google harflerinin eşlik ettiği bir animasyon hazırlamış. İçi şekerleme dolu olan yıldız şeklindeki oyuncağa 10 kere vurma hakkınız olduğu oyunda mümkün olduğu kadar daha çok şekerleme toplamanız gerekiyor. Doodle çalışması yapmış olduğunuz puanları ” #googlebirthday doodle’undan şeker kazandım! Puan: 137″ gibi bir çalışma ile Google Plus‘ta paylaşma imkanı sunuyor.

 

Kategoriler:
Android Haberleri

Bir Cevap Yazın